Wyprany pendrive

przez przypadek wyprałem dzisiaj mój pendrive w kieszeni w jeansach, dodam że jakimś cudem działa, co z nim zrobić, wyczyścić spirytusem?

Ja swojego goodrama też wyprałem i działa nic nie robiłem,poczekałem aż wyschnie

żadnych problemów, dużo czasu minęło od tego wyprania?

Żadnych,około 3 miesiące

Zdecydowanie odradzam używanie zwykłego spirytusu do czyszczenia elektroniki, nie jest on zbyt czysty i jego pozostałości po odparowaniu mogą powodować problemy a poza tym może zaszkodzić obudowie.

Do czyszczenia elektroniki stosuje się Alkochol Izopropylowy (IPA), ma on wysoką czystość i szybko odparowuje dzięki czemu nie pozostawia po sobie zabrudzeń a dodatkowo jest obojętny dla większości powszechnie używanych tworzyw sztucznych dzięki czemu nie szkodzi plastikowym obudowom.

IPA jest też dołączany jako środek czyszczący do tzw. czyszczących kaset magnetofonowych/VHS oraz płyt czyszczących do napędów optycznych, można tych płynów używać zamiennie jak ktoś taki posiada…

Najlepiej odłóż pendriva gdzieś w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej na kilka dni aby spokojnie wysechł.

Skoro wiesz że działa pewnie go podłączyłeś. Skoro się przy tym nie spalił to czyszczenia nie trzeba. Chociaż wypadało by go przeczyścić bo osad z pralki mógł spowodować zwarcie, też polecam IPA