Wyprany pendrive

(morfeusz9510) #1

przez przypadek wyprałem dzisiaj mój pendrive w kieszeni w jeansach, dodam że jakimś cudem działa, co z nim zrobić, wyczyścić spirytusem?

(IPSEN) #2

Ja swojego goodrama też wyprałem i działa nic nie robiłem,poczekałem aż wyschnie

(morfeusz9510) #3

żadnych problemów, dużo czasu minęło od tego wyprania?

(IPSEN) #4

Żadnych,około 3 miesiące

(scripter1) #5

Zdecydowanie odradzam używanie zwykłego spirytusu do czyszczenia elektroniki, nie jest on zbyt czysty i jego pozostałości po odparowaniu mogą powodować problemy a poza tym może zaszkodzić obudowie.

Do czyszczenia elektroniki stosuje się Alkochol Izopropylowy (IPA), ma on wysoką czystość i szybko odparowuje dzięki czemu nie pozostawia po sobie zabrudzeń a dodatkowo jest obojętny dla większości powszechnie używanych tworzyw sztucznych dzięki czemu nie szkodzi plastikowym obudowom.

IPA jest też dołączany jako środek czyszczący do tzw. czyszczących kaset magnetofonowych/VHS oraz płyt czyszczących do napędów optycznych, można tych płynów używać zamiennie jak ktoś taki posiada…

Najlepiej odłóż pendriva gdzieś w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej na kilka dni aby spokojnie wysechł.

(Drobok) #6

Skoro wiesz że działa pewnie go podłączyłeś. Skoro się przy tym nie spalił to czyszczenia nie trzeba. Chociaż wypadało by go przeczyścić bo osad z pralki mógł spowodować zwarcie, też polecam IPA