Wyprany Sagem My401x

(Kowal9971) #1

Witam. Otóż niedawno zapomniałem wyjąć z kieszeni swój telefon, i został wyprany. Wysuszyłem go i nie chce się włączyć. Co może być tego powodem, zwarcie? Czy jest jakaś możliwość aby znowu działał? Telefon to Sagem My401X (OrangeMix).

(WSJD) #2

Mam po dziś dzień Sagem MyX5-2, który przeżył 4 lata i działa nadal. Dwa lata temu również pływał w wodzie. Jednak go dobrze wysuszyłem ciepłym powietrzem i ku mojemu zdziwieniu zadziałał. :smiley: Pewnie Twój był nie do końca wysuszony i po uruchomieniu powstało zwarcie i telefon przez to nie działa. Spróbuj go jeszcze dobrze wysuszyć i wtedy uruchom. Pozdr

(Kowal9971) #3

Ok dzięki, a masz może jakiś sposób na szybkie wysuszenie, nie moge go rozkręcić bo ma Chińskie śrubeczki do których trzeba specjalnego śrubokręta.

(WSJD) #4

Możesz spróbować suszyć suszarką bez rozkręcania. Uważaj, żeby powietrze nie było zbyt gorące. Lepiej dłużej suszyć ciepłym powietrzem niż krótko gorącym. Zdejmij samą obudowę, z tyłu i z przodu. Pamiętaj też o wyjęciu baterii przed suszeniem.

Chyba, że masz zestaw imbusów w domu o różnych rozmiarach, ja takowy posiadam i udało mi się rozkręcić telefon bez uszkodzenia śrubek.