Wyprany Sagem My401x

Witam. Otóż niedawno zapomniałem wyjąć z kieszeni swój telefon, i został wyprany. Wysuszyłem go i nie chce się włączyć. Co może być tego powodem, zwarcie? Czy jest jakaś możliwość aby znowu działał? Telefon to Sagem My401X (OrangeMix).

Mam po dziś dzień Sagem MyX5-2, który przeżył 4 lata i działa nadal. Dwa lata temu również pływał w wodzie. Jednak go dobrze wysuszyłem ciepłym powietrzem i ku mojemu zdziwieniu zadziałał. :smiley: Pewnie Twój był nie do końca wysuszony i po uruchomieniu powstało zwarcie i telefon przez to nie działa. Spróbuj go jeszcze dobrze wysuszyć i wtedy uruchom. Pozdr

Ok dzięki, a masz może jakiś sposób na szybkie wysuszenie, nie moge go rozkręcić bo ma Chińskie śrubeczki do których trzeba specjalnego śrubokręta.

Możesz spróbować suszyć suszarką bez rozkręcania. Uważaj, żeby powietrze nie było zbyt gorące. Lepiej dłużej suszyć ciepłym powietrzem niż krótko gorącym. Zdejmij samą obudowę, z tyłu i z przodu. Pamiętaj też o wyjęciu baterii przed suszeniem.

Chyba, że masz zestaw imbusów w domu o różnych rozmiarach, ja takowy posiadam i udało mi się rozkręcić telefon bez uszkodzenia śrubek.