Wyrejestrowanie z Urzędu Pracy pytanie?

(Art20 2007) #1

Witam.Brat jest zapisanie w PUP jako bezrobotny i moje pytanie jest takie czy nie mając pracy może się dobrowolnie wyrejestrować ? I czy musi podawać jakieś przyczyny czy coś ??

(Miszkurka2000) #2

Wystarczy że przestanie chodzić podpisywać listę. ALE ma to też swoje konsekwencje bo później kiedy go sami automatycznie wyrejestrują to są 3 miesiące tzw. kary i w tym czasie nie można się ponownie zarejestrować.

(Danielm86) #3

Traci również ubezpieczenie #-o

(Art20 2007) #4

Tak wiem.Ale czy może napisać że np dobrowolnie chce się wyrejestrować

(marcin82) #5

Witam.

Jeśli się już zarejestrował, to wyrejestrować może się tylko wtedy, gdy przyniesie zaświadczenie o zatrudnieniu lub ksero umowy o pracę. Poza tym, tak jak pisano wcześniej, nie warto tracić ubezpieczenia.

(Danielm86) #6

Może się wyrejestrować w każdej chwili. PUP to nie aparat przymusu. Wyrejestrowując się, będzie musiał napisać orzeczenie, dlaczego to robi.

(roobal) #7

Tak jak pisał master_zonk można się wyrejestrować bez podawania przyczyny, lecz traci się ubezpieczenie, można też podać jako przyczynę wyjazd z miejsca zamieszkania na dłużej niż 30 dni wtedy urząd nie tyle wyrejestrowuje co "zawiesza" interesanta do czasu jego powrotu, czyli nie bierze Cię pod uwagę po prostu :slight_smile: Poza tym wszystko jest opisane w regulaminie, poza tym brat chodząc do urzędu powinien wiedzieć o takich rzeczach.

Pozdrawiam!

(Art20 2007) #8

Dzięki wszystkim za info.On tak czytam te regulaminy tak samo jak ja :wink: