Wyrobiona wtyczka od ładowania Motorola G7

Hej

Mam problem z wtyczką do ładowania w Motoroli G7 Power, wtyczka jest tak jakby wyrobiona, próbowałem kilka ładowarek ale jak podłączam do ładowania to jest tam „luźno” i wystarczy lekko dotknąć telefon żeby ładowarka przestała ładować, dodatkowo ładowanie trwa bardzo długo. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy ta wtyka w telefonie jest elementem wymiennym?

Da się port USB wymienić, a przynajmniej w autoryzowanym serwisie wymienili podczas naprawy uszkodzonych głośników (więc pilnuj by telefon nie wypadał z rąk po padnie system audio), może zauważyli, że się rozchwiał.

Może w domowych warunkach podołasz jak masz precyzyjną lutownicę? No chyba, że masz własny serwis pogwarancyjny i pytasz gdzie kupić sprawne elementy zamienne (bo techincy nie znaleźli).

Jedynie lipa, że tylną klapę też wymienili jakby została rozerwana…, Dua lipa to, że głośnik do rozmów padł po 13 miesiącach od naprawy i głośniej słychać na podgłośnieniu niż na trybie głośnomówiącym.

To taka ? link. Masz cały moduł. Nie trzeba nic lutować, jak twoją jest inna, to poszperaj na allegro, pewnie będzie nowy.

A lutownicą to tego się nie robi, tylko obkłada aluminiową folią i leci ciepłym powietrzem i samo wypada. Potem jeśli potrzeba to, się ładnie oczyszcza plecionką miedzianą, albo od biedy odsysaczem i nakłada nowe.