Wyrobione śruby na spodzie laptopa Toshiba L300

Rozkręcałem sobie spokojnie tego laptopa, w celu odświeżenia chłodzenia, a tu nagle taka niespodzianka; dwie maleńkie śrubeczki (F3 pod baterią) wyrobiły się. Są nie do odkręcenia. Teraz nie wiem co robić, nie dam rady rozdzielić części obudowy  jeśli się ich pozbędę. Macie jakieś pomysły  ??  ??

 Wiertarka z wiertłem o średnicy łba wkrętu i wiele wyczucia przy rozwiercaniu łba. Jak się ich pozbędziesz bez problemu otworzysz laptopa, a resztki wkrętów z gwintem wykręcisz np kombinerkami po rozebraniu laptopa a potem zastąpisz je nowymi.

To są śrubki schowane, czy jest dostęp do nich “na płasko”? Poza opisanym nawiercaniem można jeszcze nacisnać cienkim pilniczkiem.

Prędzej nagrzeją się tak że całkiem wytopią miejsce na nie(wkręty).

@sewer6-weź na przykład cienkie szczypczyki do obcinania paznokci,

wciśnij je pod łeb wkręta i równocześnie z odkręcaniem, lekko podważaj wkręt do góry. Musi wyjść.

Może spróbuj delikatnie rozwierać obudowę jednocześnie rozkręcając ? To chyba najlepsze wyjście bo żadnych szczypiec, pilników tam raczej nie włożysz, rozkręcałem niejednego L300 - pomagało. Uważaj tylko, abyś nie urwał nakrętek razem z plastikiem, często się to zdarza - to trochę ryzykowna operacja ale powinna być skuteczna.

Spróbuję, ale czy rozwiercanie go nie “roztrzepie” (jeszcze nigdy tego nie robiłem, więc nie wiem jak to do końca wygląda  :-))

Rozwiercaj ostrożnie i powoli.

Jeśli zrobisz to ostrożnie i powoli to spokojnie się uda i nic się nie roztrzepie ani nie przetopi. Musisz mieć tylko dobre wiertło i wiertarkę która nie bije a ja bym nawet zalecał użyć wkrętarki - znacznie niższe obroty, da się lepiej kontrolować co się dzieje. Akurat dzisiaj rozwiercałem śrubę mocującą płytę główną w Xpieri Z i bez problem się to metodą udało, telefon przetrwał xD.

No to nieźle, szacun, taką małą śrubkę rozwiercić to nie lada wyzwanie.  :slight_smile:

Może być pasta ostatnio wymianiałem właśnie w L300 na termopadzie była jakaś masakra z temp. a na paście MX-2 poniżej 50stopni w idle.

 

ps. tylko wyczyśc dokładnie wentylator tam jest bardzo dużo syfu plus dobrze dokręć ten docisk.

Termopad ,mimo 9-u lat pracy, wygląda dobrze. Czy to pewne, że jest do wymiany?

Niejedna emerytka pomimo swojego wieku też dobrze wygląda …

Ok, dzięki za pomoc.