Wyrównanie wpisywanego tekstu w input?

Witam!

Mam problem, usiłuję zmusić wpisywany tekst w pole input, aby był on na środku, ale w firefoxie zawsze jest u góry (jakby wyrównanie=>top). Internet Explorer 7, Opera 9.52 dobrze interpretuje. Tylko FireFox ma problem.

Kod:

CSS:

form.pole{

      line-height:1em;

      margin:0;

      padding:0;

         }


input.pole {

      border:0;

      height:21px;

      width: 134px;

      background-color: #FFC886;

      float:left;

      margin:0;

      padding:0;

      font: bold 11px Verdana, sans-serif;

      color: black;

      line-height: 1em;

            }

HTML:

wyszukiwarka

text-align:center;

No tak, mój błąd, niezrozumiale napisałem :stuck_out_tongue: Chodzi mi o wyśrodkowanie pionowe. Tak odpowiednik vertical-align: x;

Może poi prostu ustaw odpowiednio padding np. padding: 5px 0;

Takie proste to to nie jest, jak dodam padding, to wtedy firefox dolicza ten paddin do wysokości pola, co nie jest dla mnie korzystne. Mam height: 21px; ustawie padding: 5px 0; to firefox zrbi sobie height:31px co mi porozjeżdża grafiką. Tak już też kombinowałęm, próbowałem też z line-height: x; ale to na nic.

Pozdrawiam

Aha a z podawania height nie możesz zrezygnować? Tak żeby wychodziło ci samo po rozmiarze czcionki i paddingu?

Właśnie teraz wszedłem sobie na forum żeby napisać jak zrobiłem, a tu prawie odpowiedź :slight_smile: Zrobiłem tak, że zmieniłęm wysokość na 11px, a paddingi top i bottom na 5px; czyli razem 21px, i aż sam się zdziwiłem, pod IE, FF, Operą wszystko ładnie śmiga, tak jak chciałem.

Pozdrawiam

Jednak znalazła się wady, litery takie jak g,y były ucinane. Wystarczyło height:13px; padding: 4px 0; :smiley: