Wyrzuca mnie do pulpitu i resetuje sie

Witam; mam dwa problemy,pierwszy to taki że czesto resetuje mi sie komputer przeważnie kiedy gram w gry,a czasem nawet kiedy nic przy kompie nie robie. A drugi problem to taki,że w trakcie korzystania z jakiegos programu np. “opery” lub również w trakcie grania wyrzuca mnie do pulpitu i musze od nowa wgrywac ten program.Dzieje sie to juz jakies pół roku nie jestem ekspertem w tych sprawach i nie znam nikogo kto mógł by mi pomóc dlatego jedyna nadzieja w was .

Mój sprzęt:

Procek: Intel Celeron 2,3 Ghz

Pamieć: 768 mb

Grafika: NvidiaGforce FX 5200 128 mb

Płyta: Asrock P4Combo

Zasilacz: Codegen 350W.

Jeżeli ktoś mi pomoże bede bardzo wdzięczny.

moze to byc spowodowane np. prze­grzewaniem sie kompa … lub wirusami …

komp chodzi oki czy troszku zwalnia … ??

Zrób tak:

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu i tu odznacz opcję “Automatycznie uruchom ponownie” -> Ok i restart kompa.

Teraz przy pojawieniu się jakiegoś błędu nie nastąpi restart tylko pojawi się słynny “BlueScreen” :mrgreen:

Nie przestrasz się tylko zanotuj informacje z ekranu, szczególnie te na dole, informujące o kodzie błędu. Spisz je i podaj na forum.

Nie rozumiem tego. Musisz od nowa instalować aplikację? Czy tylko “pada” Ci explorer.exe i musisz od nowa uruchomić aplikację?

Może to być związane z błędami, które powodują restart. Zrób na początek, tak jak pisałem wcześniej i podaj informacje z “niebieskiego ekranu”.

Nie jestem pewien , ale wydaje mi sie, że to nie wirus bo robiłem format już wiele razy i ciągle to samo.

A komp chodzi super ,nie zwalnia ani nie muli sie i nie ma najmniejszych zwiastunów, że za chwile bedzie restart

.

Tylko “pada” ,nie musze od nowa instalować ( sorki że nie zrozumiale wczesniej to opisałem)

I zrobiłem tak jak opisałes i czekam na restart.

Złączono Posta : 13.03.2006 (Pon) 16:30

Zrestartował mi sie 2 razy, ale za każdym razem inaczej tam pisze.

Za pierwszym razem:

STOP: 0x00000050 ( 0XC0E1EDD4, 0X00000000, 0XBFA8E4B7, 0X00000000)

NV4_disp-adress BFA8E4B7 bose at BF9B8000, datestamp A39 abe 39

Za drugim razem:

STOP: 0X0000001A ( OXOOO41284, OXO69C2000, 0XOOOO9F6D, 0XC0503000)

I to na tyle , a tak swoją drogą to nie mam pojęcia jak można coś z tego rozszyfrować ( podziwiam was)

Odnośnie pierwszego komunikatu, to masz problem ze sterownikami do karty graficznej. W Twoim wypadku ze sterownikami nVidia. Musisz je odinstalować i zainstalować nowe. Start -> Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy i wyszukaj na liście sterowniki “nVidia Drivers”. Odinstaluj je. Ale to nie wszystko. Potem znajdź folder NVIDIA i usuń cały. Aby się pozbyć pozostałości po sterownikach użyj do tego programu Driver Cleaner Pro:

http://www.drivercleaner.net/download.p … tup_15.zip

Ściągnij ten program (jest freeware) i zainstaluj. Po instalacji uruchom go. Wybierz sobie polski język interfejsu: Tools -> Settings -> Language -> Polish -> Ok. Teraz masz po polsku. Masz opcję “Wybór czyszczenia”. Wybierz “nVidia”. Kliknij “Start”. Usuń wszystko co program znajdzie. Program usuwa wszystkie pliki i wpisy w rejestrze. Ściągnij ze strony http://www.nvidia.pl/ najnowsze ForceWare, ale ich nie instaluj zaraz po ściągnięciu. Teraz restart kompa i zainstaluj sterowniki nVidia.

Odnośnie drugiego problemu, to już nie taka prosta sprawa, bo ciężko określić, co może być przyczyną tego komunikatu. Zakładam, że nie masz żadnych wirusów ani innych szkodników w systemie :slight_smile: Prawdopodobnie (ale nie w 100% pewne) masz problem z pamięcią RAM. Poczytaj to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Zrób tak, jak jest opisane i zobacz efekty.

Jeśli coś będzie nie tak (po testach okaże się, że pamięć RAM jest Ok, a problem występuje nadal) to przyczyną może być problem hardware’owy (z urządzeniami zainstalowanymi w komputerze). Może karta graficzna jest walnięta? Każdy wadliwy sprzęt może powodować taki komunikat i nie musi on koniecznie wskazywać na pamięć.

Zrób na początek to co napisałem a dalej będziemy się martwić później :wink: