Wyrzuca z gry po podłączeniu gamepada

Drodzy forumowicze! Niezwykle rzadko staram się korzystać z Waszej pomocy, co za tym idzie z Waszego czasu, ale robię to tylko w ramach ostatniego kroku desperacji. Otóż tydzień temu zaopatrzyłem się w nowy laptop Asus 555L, IntelCore I7, 4 GB RAM, nVidia 920M. Zakupiłem też nowy gamepad Vakoss GP-3755BK.  Mój problem polega na tym, że po podłączeniu gamepada, nie mogę uruchomić żadnej gry, automatycznie wywala do systemu. Po odłączeniu gamepada, gry uruchamiają się normalnie. Problem dotyczy wszystkich trzech gier na jakich testowałem. FIFA 17, GTA V i Moral Kombat XL. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki laptopa, aktualizowałem również sterowniki gamepada. Niestety nic to nie dało. Próbowałem również podłączyć gamepad, już po uruchomieniu gier. O ile w FIFA17 I GTA V pozostawał po prostu pozostawał nieaktywny, to w wypadku Mortal Kombat gra się od razu po podłaczeniu do USB wyłącza, bez żadnego komunkatu. Od tak. Na prawde nie mam już pomysłu co mógłbym, więcej zrobić. Bardzo Was prosze o pomoc! Serdecznie pozdrawiam!

A gamepad w samym systemie działa OK - jak ma test, to sprawdź?

 

Jak masz porty USB 2.0 sprawdź na nim?

 

Sprawdź na sterach systemowych i dedykowanych?

 

Lub wrednota uszkodzona i trzeba sprawdzić na innym kompie lub nie będzie współpracować z tym laptopem lub systemem W10.