Wyrzucanie osob z WLAN

Hej, czy istanieje mozliwosc wyrzucenia osob korzystajacych z mojej sieci? Moj brat ciagle mi sie podpina i sciaga torrenty zabierajac mi transfer. Chcialbym go poprostu odlaczyc. Mam router Tp-Link TD-W8920G.

Widziałem kiedyś program, który nazywa się NetCut.

Być może to on Ci pomoże.

Pozdrawiam

w panelu administracyjnym routera (w przeglądarce po wpisaniu adresu routera) powinna być funkcja filtrowania adresów mac w instrukcji powinieneś to mieć napisane dokładnie jak do tego wejść i tam dodajesz adres mac karty sieciowej twojego brata z której łączy się z routerem do adresów blokowanych. Albo jak masz sprecyzowaną liczbę komputerów które łączą sie przez twój router do dodajesz tylko te adresy które mają sie łączyć z routerem - także twój

A jak mam znalezc jego adres mac? Do jego lapa nie mam dostepu. A do mojej sieci podlacza sie tez 2 sasiadow wiec ta druga opcja odpada.

  1. ustaw sobie filtracje mac (musisz znać tylko swój mac inne bedzie odrzucało)

  2. ustw zabezpieczenie sieci wep ,wpa

3)jeżeli on też musi korystac z tej sieci to obetnij mu transwer (QoS)

Sory, ale jestem noobem. Jak sie robi to Qos?

Zależy jaki router, podaj model no i najlepiej w nim poszukaj QOS itp. i wklej screena.

Kiker , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif