Wyrzucanie procesów z autostartu - laptop Toshiba win 7


(Lukasz Razny) #1

Witam,

Niedawno zakupiłem laptopa firmy Toshiba i zauważyłem, że w autostarcie uruchamia się wraz z systemem wiele różnych programów, głównie firmy Toshiba. Moje pytanie brzmi więc, czy wpływa to bardzo na zamulanie procesora i które z nich mogę wyłączyć. Przesyłam screena z start > uruchom > msconfig.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49c ... 2dbc6.html

P.S. jeżeli mogę to od razu proszę o podanie nazwy jakiegoś dobrego antywira lub firewalla pod ten system (koniecznie darmowy) :slight_smile:


(Grzech U007) #2

Zacznę od tego, że preinstalowany system z obrazów instalacyjnych to najgorszy możliwy sposób postawienia systemu. Z tego screena od razu widać, że masz mnóstwo aplikacji poinstalowanych, a nie wiele z nich zapewne jest naprawdę potrzebnych. Nic więc dziwnego że system nie chodzi za dobrze. W każdym razie usuń oprogramowanie, które według ciebie jest zbędne. My nie wiemy dokładnie co ci jest potrzebne. Ja np na twoim miejscu żądał bym normalną płytę z systemem 7, następnie zainstalował system od nowa, wgrał potrzebne oprogramowanie i dostosowałbym do własnych potrzeb.


(troiP) #3

nikt Ci tego nie da, oni mają z tego profity że to oprogramowanie jest w twoim systemie


(Lukasz Razny) #4

o płytce mogę zapomnieć ; < , w sumie z narzędzi Toshiby nie korzystam wcale, przynajmniej tak mi się wydaje, więc teoretycznie mogę odznaczyć je wszystkie? odinstalowywał raczej nie będę, gdyż kto wie co może się przydać w przyszłości. W sumie to raczej chodziło mi o to, które z tych programów w autostarcie konieczne są do poprawnego działania lapka, bo reszta jest mi zbędna.

dzięki za odp


(Sebos99) #5

Tylu procesów w autostarcie to jeszcze nie widziałem :shock: Zostaw tylko McAfee oraz Synaptics. Resztę wyłącz z autostartu, a najlepiej pousuwaj programy z logiem Toshiba. Wcześniej proponuję jednak zorientować się, czy któryś z nich Ci się nie przyda. Zawsze je można później doinstalować. Z doświadczenia wiem, że z softu dołączanego przez producentów przydają się co najwyżej programy recovery i aplikację do klawiszy funkcyjnych.

Jak je odisntalujesz to obowiązkowo przeczyść rejestr choćby jv16 powerTools lub CCleaner i wykonaj defragmentację dysku.


(troiP) #6

niestety ale toshiba przoduje w ilości instalowania softu na dzień dobry


(Squizz) #7

U mojej kuzynki na laptopie po uruchomieniu menadżera zadań wyświetlało 98 procesów :lol: . Laptop oczywiście z Toshiby. Udało mi się zmniejszyć tę liczbę do 80 z powodu braku pewności co do przydatności/działania większości z nich.


(Lukasz Razny) #8

Ale samo ich wyłączenie z autostartu powinno chyba przynieść porządany efeknt, nie? bo jednak wole nie odinstalowywać tego, gdyż nie wiem do końca co jest do czego i kiedyś może się przydać, a lepiej później nie szukać po necie... Czyli jedyną zaletą usunięcia tego syfu jest miejsce na dysku? bo jeżeli tak to wole to zostawić.

dzięki za odp


(Sebos99) #9

Jeśli zależy Ci na tym sofcie to wyłączenie tych programów z autostartu w zupełności wystarczy.


(Arkem) #10

U mnie wszystko co nosiło nazwę Toshiba poszło precz. Oczywiście poza lapem. :smiley:


(stream) #11

scafander , hahaha xd :). Ja tak samo czyściłem lapka cioci z tych badziewi, tylko w moim przypadku miałem kupiony system oddzielnie więc nie było żadnego syfu po formacie :slight_smile:


(krzysiekx) #12

Wyłączyłbym wszystkie programy toshiby na Twoim miejscu.Jeśli jakaś potrzebna Ci funkcja nie będzie działać to będziesz sprawdzać który to program i tym sposobem będziesz miał tylko najbardziej potrzebne programy na Twój komputer i nie będzie się tak długo uruchamiał.

Tutaj masz linka do testów antywirusów na Windows 7 - wybierz któryś z nich - http://www.pcformat.pl/index.php/news/n ... -windows-7

Co do firewalla tutaj masz najnowsze testy matouseca - http://www.matousec.com/projects/proact ... esults.php