Wysakujący SYSTEM ERROR przy otwieraniu folderów,log

(Filu14) #1

Witam wszystkich forumowiczów, przeglądałem forum i stwierdziłem, że chyba dostanę tutaj odpowiednią poradę dotyczącą mojego problemu.

Otóż gdy otwieram jakiś folder bądź z niego wychodzę co jakiś czas wyskakuje mi coś takiego

System Error!

Attention, .... Some Dangerous trojan horses detected in your system. Microsoft Windows XP files corrupted.

This may lead to the destruction of important files in C:\Windows. Donwload protection sowtware now!

Click OK to download the antispyware. (Recommended)

Jak klika się ok to ściąga się jakiś beznadziejny program który niby może by i zwalczył to coś, ale potrzebuje licencji, przy anuluj normalnie wszystko chodzi.

z tego co widziałem na forum są inne sposoby na uporanie się z tą uciążliwą niedogodnością.

tutaj zamieszczam mój log z HijackThis http://wklej.org/id/c5e87274ff

powiedzcie co dalej, tylko głośno i wyraźnie bo ja nie za bardzo w tym oblatany jestem :wink:

jedynie to mniej więcej umiem usuwać w tym HijackThis tylko powiedzcie co.

(huber2t) #2

fix w hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS\tasect16a.dll

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

(Filu14) #3

potrzeba matką wynalazków :wink:

SmitfraudFix usunął mi pare plików i wszystko wróciło do normy, prawie wszystko ale to już chyba inna sprawa.

w każdym razie dzięki za pomoc :wink:

(huber2t) #4

Podaj log z combofix