Wysiadł prąd jakie mogą być konsekwencje dla komputera?

pracowałem na komputerze i nagle wysiadł prąd, wina burzy zerwało linie.

po uruchomieniu nie pojawił się żaden komunikat że system został nieprawidłowo zamknięty. Jedyną dziwną rzecz jaką zauważyłem to to że dioda w myszce się nie świeci. Czy to morze być ta konsekwencja braku prądu?

Normalnie prze wyłączenie prądu może paść płyta i twardziel. Jeśli chcesz się tego ustrzec kup UPS’a

Dokładnie. U mnie po którymś z rzędu sekundowym spadku napięcia padł dysk. No i zamysł przerodził się w czyn. Kupiłem UPS „Trust”

setki razy siedziałem przy kompie i albo wysiadł prąd, albo nacisnąłem niechcący nogą pstryczek od listwy, ale nigdy nie spowodowało to żadnej awarii sprzętowej…co do tej myszki to wątpię że to wina nagłego zaniku prądu :stuck_out_tongue: ale coś słyszałem o tych uszkodzeniach baterii na płytach czy twardzieli

takie morze może być głębokie :x

Dokładnie :slight_smile: sam brak zasilania nie wpłynie na płytę główna może ale uszkodzić stary dysk jednakże nowe dyski mają już zabezpieczania na tego typu wypadki natomiast jeżeli chodzi o diode myszy to już zupełnie inna sprawa dlatego że dioda nie jest w żaden sposób zabezpieczona i poprostu mogła sie przepalić jej wymiana to 5 min roboty. UPS panowie stosuje się przede wszystkim kiedy spadki lub braki napięcia mogą spowodować utrate danych nad którymi w tym czasie pracujemy :smiley: pozdrawiam

dzięki WOZU

poleprsyłeś mi samopoczucie

Co nie przeszkadza wcale temu, by usunąć

błędy na dysku z użyciem Scandiscu

Ręczę, że będzie ich trochę

Mojej sąsiadce spaliła się płyta główna i zasilacz- od krótkotrwałych skoków naapięcia. Dużo zależy od zasilacza i tu większośc uważa, że zasilacz jest mało ważnym zakupem - błąd. Ja kupno kompa zacząłem od wyboru zasilacza i do dziś dzień nie miałem problemów typu spalony HDD, grafa itp.

CHIEFTEC 1136H.

Ja zasilacz brałem pierwszy z brzegu. Kompa mam od 3 lat i nigdy z niczego dym nie poszedł…

Tylko raz, ale to była moja wina :? Wtedy poszedł procek, płyta głowna, i zasilacz…

No mi przez wyłączenie prądy padł kiedyś zasilacz, ale chyba nie był jak najbardziej markowy i dlatego :smiley: markowe bez problemu

może spalić się płyta,zasilacz i dysk twardy.wiem bo sam przeżyłem:-(

nie wiem co jest, zrobiłem chkdsk troszkę posprzątałem a dzisiaj 24 dioda w myszy działa . chyaba cud. chwalmy Pana

Złączono Posty : 24.01.2007 (Sro) 15:58

sprawdziłem zasilacz 500w

zabezpieczenia :

-przeciw zwarciowe

-przeciw przepięciowe

-przeciw przeciążeniowe