Wysiłek fizyczny a metabolizm

Witam, :slight_smile:

temat ten jest troszeczkę luźniejszy i niezwiązany z komputerami:) ale myślę, że warto go poruszyć gdyż zbyt długi czas przed komputerem ma zły wpływ na nasze zdrowie. Dlatego przydałby się mały wysiłek fizyczny:)

Moje pytanie jest takie, a w sumie więcej mam pytań:) :

  1. Jakie sporty uprawiacie/uprawialiście?

  2. Drugie najważniejsze dla mnie: na jak długi czas wysiłek fizyczny zwiększa metabolizm organizmu?

Mam nadzieję, że są tutaj osoby uprawiające jakieś sporty a nie tylko ślęczące przed komputerkiem:)

Pozdrawiam:)

  1. Kulturystyka.

  2. “Pobudzony poprzez ćwiczenia metabolizm pozwala utrzymać ten efekt nawet, kiedy już skończymy ćwiczyć. Dlatego też zajęcia typu aerobik są tak zaplanowane i ułożone w takiej kolejności (rozgrzewka, wzrastająca intensywność ćwiczeń i najbardziej dynamiczne ćwiczenia wykonywane są właśnie od 30 do 45 minuty zajęć) po to, by jak najsprawniej spalać tłuszcze.”

hmmm no wiadomo, że pobudzają ale na jak długo?:slight_smile: bo czytałem, że np. trening interwałowy (lub ogólnie trening o dużym wysiłku) może zwiększyć metabolizm nawet na następne 24h…

najbardziej nakręcają metabolizm różne wywary z ziół np https://www.stolicazdrowia.pl/1939/bergenia-grubolistna-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie-sposob-uzycia/ a jak dodamy do tego wysiłek fizyczny to już w ogółe

A zauważyliście może jakiś efekt yo-yo?

Widocznie masz dobrą przemianę materii. Średnio powinno to być około 2 tys kalorii dziennie. Oczywiście jeżeli ktoś ma większą aktywność fizyczną o której piszesz to trzeba więcej. Ale generalnie w społeczeństwie z roku na rok obserwuje się mniejszą aktywność fizyczną przy jednoczesnym zwiększaniu spożywania kalorii. Efekt jest taki, że 27 mln polaków ma nadwagę. Czyli BMI powyżej 25. I jak się człowiek rozejrzy na ulicy to rzeczywiście coś jest na rzeczy. Tutaj kilka zasad które warto sobie przyswoić: http://brodatyrebel.pl/10-zasad-zdrowej-diety-ktore-powinienes-wprowadzic-zycie/ wiem że trudno, ale choroby cywilizacyjne związane z kiepskim odżywianiem się to nic dobrego.