Wysiwyg - jak wejść w html

Witam,

 

kolejny problem. Z góry przepraszam, ale raczkuje w temacie.

Stworzyłam sobie szablon na allegro w PS, pocięłam go na kawałki i zapisałam dla web (html&images). Następnie otworzyłam go w Wysiwyg. Dodałam linki, treść itd.

Teraz chciałam wsadzić go z obrazkami na serwer i podmienić linki do obrazków w html, ale zupełnie nie wiem jak wejść w html. Pomożecie?

 

Dzięki.

Możesz to zrobić nawet za pomoca najzwyklejszego, systemowego notatnika.

no właśnie przerabiam w notatniku, ale cały html dostałam dopiero jak wsadziłam go na serwer, a powinnam chyba móc wcześniej w wysiwyg zerknąć w podgląd htmla. kiedyś jak w pajączku robiłam w www to w każdym momencie mogłam wejść w podgląd html i pogrzebać w kodzie…

PPM w okienku WYSIWYG’a i wybierasz z menu kontekstowego “Kod HTML strony” i pojawi Ci się okienko nawigacji gdzie górnym bedzie cały kod HTML a na środku odnośniki  min."Początek strony "Pomiędzy tagiem head " itd.Jak chcesz cos umieścić(jakiś swój skrypt HTML) to nie musisz szukać w całym pliku gdzie to ma być tylko wystarczy że klikniesz odpowiedni odnośnik(np.Pomiędzy tagiem head) i wpiszesz kod i zamykasz okienko nawigacji a program sam zapisze skrypt w odpowiednim miejscu.Dodatkowo jak chcesz zobaczyć jak to wszystko się wyświetla to na samej górze masz nawigację strony min"PLIK " “EDYCJA” “WIDOK” etc to klikasz PLIK- PODGLĄD W PRZEGLĄDARCE i wybierasz domyślną i otwiera się np.Firefox i pokazuje Ci co tam “nabazgrałaś” :-D  i czy dobrze się wyświetla np.rozdzielczość ,kolory itd.

dzięki.