Wyskakiwanie Niebieskiego okna bez reakcji!

Cześć mam problem czesto wyskakuje mi niebieski ekran! Oto co na nim pisze:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu stop, ponownie uruchom komputer. jezeli ten ekran pojawi sie ponownie wykonaj nastepujace kroki:

Upewnij sie, czy wszelki sprzet i oprogramowanie sa poprawnie zainstalowane

Jezeli jest to nowa instalacja, popros producenta sprzetu lub oprogramowania o wszelki aktualizacje dla systemu windows, ktore moga byc potrzebne

Jezeli problem bedzie sie powtarzal, wylacz lub usun wszelki nowo zainstalowany sprzet i oprogramowanie, wylacz opcje pamieci systemu bios, takie jak buforowanie.

Jezeli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego ponownie uruchom komputer, nacisnij klawisz F8, aby wyswietlic zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny

Informacje techniczne

****cmuda sys. ****

Rozpoczecie zrzucania pamieci fizycznej

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 15:16

Prosze o pomoc bo to jest naprawde denerwojace!

masz jakieś problemy z kartą dźwiękową, prawdopodobnie coś z jej sterownikiem / masz chyba AC’ 97? / . Odinstalu sterowniki do karty dźwiękowej i zainstaluj na nowo, gdbyby to nie pomogło odinstaluj i zainstaluj także sterowniki do płyty głównej i karty grafiki. Gdy to nie rozwiąże problemu skorzystaj z instalatora win XP / jeżeli masz xp / i opcji “napraw”.

Dokladnie mam sterownik AC 97! Odinstalowalem i zainstalowalem sterowniki tak jak kazales i przy wczytywaniu gryu znow sie pojawilo! Moze pomoze wam jesli powiem ze przewaznie robi sie tak, jak wczytuje gre! Lub gdy mam otwarte kilka stron naraz! Co moge jeszcze zrobic?

Prosze o pomoc Pozdro!

odinstaluj sterownik i wyczyść rejestr aby zlikwidować wszelkie pozostałości po nim, spróbuj poszukać i zainstalować nowszą wersję poza tym spróbuj pozostałych wskazówek, które Ci napisałem. Dokładnie ten błąd sygnalizuje, że sterownik odwołuje się do obszarów pamięci do których nie ma uprawnień. A czy na wszysykich grach Ci się to dzieje czy tylko na jednej? Podaj jeszcze literę, która występuje po STOP i zerach 0x0000000* czyli to*. Przyczyną tego problemu może być także wirus lub jakaś ostatnio zainstalowana aplikacja, która rywalizuje o dostęp do jakiegoś obszaru pamięci używanego przez inną. Wpisz w start uruchom “eventvwr” i sprawdź jaka aplikacja powoduje ten problem / będzie biały krzyżyk na czerwonym kółku / tam możesz przeczytać.