Wyskakująca konsola cmd co jakiś czas na krótką chwilę po aktualizacji Win7->Win10

(Bartezz666) #1

Witam. Co jakiś czas wyskakuje mi konsola cmd na bardzo krótką chwilę, nie jestem w stanie zobaczyć co w niej jest napisane. Problem wystąpił po aktualizacji Win7->Win10 i użyciu programu SlimDrivers 2.3.1.0. Szukałem rozwiązania problemu na własną rękę niestety nie dałem rady. Korzystałem z programów Malwarebytes i AdwCleaner - bezskutecznie. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Addition.txt (52,5 KB)
FRST.txt (141,9 KB)

(Bartezz666) #2

Shortcut.txt (45,9 KB)

(iJuliusz) #3

Witaj.

Czy plik wynikowy nie wykazał żadnej infekcji? Czy może coś było, ale problem nie ustąpił?
Zerknij do katalogu C:\ADWCleaner , odszukaj pliki wynikowe.
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej.
Wklej do wglądu.

(Bartezz666) #4

Była infekcja, niestety usunąłem pliki wynikowe… Wykonałem przed chwilą i teraz nie wykryto żadnej infekcji:
AdwCleaner[S0].txt (944 bajty)

Nie wiem czy to pomoże, ale na drugim komputerze też korzystałem ze SlimDrivers i również wykonałem skan AdwCleanerem - infekcja była i mam raporty. Wkleić?

(krystian3w) #5

Możesz wkleić dowiemy się czy wykryło coś poza slimdrivers jako “niepożądane oprogramowanie” (tak kiedyś AdwCleaner wykrywał Slimdrivers).

(Bartezz666) #6

Wyniki z laptopa:
AdwCleaner[S0].txt (1,9 KB)
AdwCleaner[C0].txt (1,8 KB)

(iJuliusz) #7

SlimDrivers zostawia Adware w rejestrze i na dysku.
ADWCleaner dobrze sobie z nimi radzi.
Odinstaluj SlimDrivers, jest to program jednorazowy, ale zostawia śmieci.
Potem przeskanuj jeszcze raz FRST i wklej nowe pliki.

(Bartezz666) #8

Nie mam już tego programu, usunąłem zaraz po zaktualizowaniu sterowników a problem występuje nadal(w chwili pisania poprzedniego posta znowu wyskoczyła konsola). Do tego miałem problem z wejściem w Menu Start, klikanie nie reagowało i dopiero reset pomógł. Zdarzyło mi się to już dwa razy dzisiaj.

Świerze raporty:
AdwCleaner[S1].txt (1009 bajtów)
FRST.txt (142,2 KB)

(Bartezz666) #9

Addition.txt (52,7 KB)
Shortcut.txt (45,9 KB)

(iJuliusz) #10
  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. E:\Z neta\Nowy folder
    fixlist.txt (4,1 KB)
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Uruchom CMD z uprawnieniami Administratora, wpisz
    scf /scannow
    Daj znać czy wykryło jakieś nieprawidłowości.

(Bartezz666) #11

Fixlog_25-02-2018 19.44.58.txt (29,1 KB)

Summary

(iJuliusz) #12

Skrypt wykonał się prawidłowo.
Czy konsola nadal wyskakuje?

(Bartezz666) #13

Jak do tej pory nic nie wyskoczyło. Jeśli problem by powrócił to się odezwę.
Bardzo dziękuję za profesjonalną i szybką pomoc. A tak przy okazji, co było przyczyną tego problemu? I jak mogę się na przyszłość przed takimi “awariami” zabezpieczyć?

(iJuliusz) #14

To mogło wynikać ze sporej ilości (21 linii) Harmonogramów Zadań z Windows Media Center.
Ale nie miałem możliwości sprawdzić dlaczego było ich tak dużo.