Wyskakująca konsola cmd co jakiś czas na krótką chwilę po aktualizacji Win7->Win10

Witam. Co jakiś czas wyskakuje mi konsola cmd na bardzo krótką chwilę, nie jestem w stanie zobaczyć co w niej jest napisane. Problem wystąpił po aktualizacji Win7->Win10 i użyciu programu SlimDrivers 2.3.1.0. Szukałem rozwiązania problemu na własną rękę niestety nie dałem rady. Korzystałem z programów Malwarebytes i AdwCleaner - bezskutecznie. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Addition.txt (52,5 KB)
FRST.txt (141,9 KB)

Shortcut.txt (45,9 KB)

Witaj.

Czy plik wynikowy nie wykazał żadnej infekcji? Czy może coś było, ale problem nie ustąpił?
Zerknij do katalogu C:\ADWCleaner , odszukaj pliki wynikowe.
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej.
Wklej do wglądu.

Była infekcja, niestety usunąłem pliki wynikowe… Wykonałem przed chwilą i teraz nie wykryto żadnej infekcji:
AdwCleaner[S0].txt (944 bajty)

Nie wiem czy to pomoże, ale na drugim komputerze też korzystałem ze SlimDrivers i również wykonałem skan AdwCleanerem - infekcja była i mam raporty. Wkleić?

Możesz wkleić dowiemy się czy wykryło coś poza slimdrivers jako “niepożądane oprogramowanie” (tak kiedyś AdwCleaner wykrywał Slimdrivers).

1 polubienie

Wyniki z laptopa:
AdwCleaner[S0].txt (1,9 KB)
AdwCleaner[C0].txt (1,8 KB)

SlimDrivers zostawia Adware w rejestrze i na dysku.
ADWCleaner dobrze sobie z nimi radzi.
Odinstaluj SlimDrivers, jest to program jednorazowy, ale zostawia śmieci.
Potem przeskanuj jeszcze raz FRST i wklej nowe pliki.

Nie mam już tego programu, usunąłem zaraz po zaktualizowaniu sterowników a problem występuje nadal(w chwili pisania poprzedniego posta znowu wyskoczyła konsola). Do tego miałem problem z wejściem w Menu Start, klikanie nie reagowało i dopiero reset pomógł. Zdarzyło mi się to już dwa razy dzisiaj.

Świerze raporty:
AdwCleaner[S1].txt (1009 bajtów)
FRST.txt (142,2 KB)

Addition.txt (52,7 KB)
Shortcut.txt (45,9 KB)

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. E:\Z neta\Nowy folder
    fixlist.txt (4,1 KB)
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Uruchom CMD z uprawnieniami Administratora, wpisz
    scf /scannow
    Daj znać czy wykryło jakieś nieprawidłowości.

Fixlog_25-02-2018 19.44.58.txt (29,1 KB)

Summary

Skrypt wykonał się prawidłowo.
Czy konsola nadal wyskakuje?

Jak do tej pory nic nie wyskoczyło. Jeśli problem by powrócił to się odezwę.
Bardzo dziękuję za profesjonalną i szybką pomoc. A tak przy okazji, co było przyczyną tego problemu? I jak mogę się na przyszłość przed takimi “awariami” zabezpieczyć?

To mogło wynikać ze sporej ilości (21 linii) Harmonogramów Zadań z Windows Media Center.
Ale nie miałem możliwości sprawdzić dlaczego było ich tak dużo.