Wyskakujace błędy

Witam wszytskich ekspertów w dziedzinie sprzętu. mam problem: Ksiądz w mojej parafii kupił sobie nowe biurko, odłączył komputer a potem go podłaczył i potym działaniu znikboł mu obraz na monitorze. rozebrałem cały komputer wyczyściełem zresetowałem BIOS przez wjęcie baterii i obraz powrucił. jednak pojawił się nowy problem co jakiś czas wyskakują błędy np: explorer lub inne i komputer musi byc zamkniety albo te na niebieksim tle ze błąd systemu. pomyslałem to nic zainstaluje sysem jeszcze raz i bedzie poo kłopocie jednak moja teoria sie niesprawdziła. podczas instalacji było wiele wszelakich błędów jednak po kilkakrotnym resetowaniu instalacja dobiegła końca. tylko ze teraz po kazdym właczeniu jest bład explorer i nic się nieda zrobić więc stoję w kropce. Prosił bym o jakąs diagnoze, nieiwem czy to moze cos z dykiem lub płyta gówną. wierze ze wy cos poradzicie. odrazu dziekuje za pomoc

Bateria była sucha przy wkładaniu do gniazda ?? możliwe że to dysk (badsectory) jak otwierałeś komputer to był podłączony do prądu ??

Może byś podał jakie komunikaty wyskakują na tych niebieskich tłach. To może być pomocne.

Hej !!

Najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie RAM’u. Ściągnij program Memtest86 3.30. Znajdziesz go TUTAJ. Z jego pomocą stworzysz dyskietkę startową, odpalisz z niej kopma i przetestujesz pamięć… Jakiekolwiek błędy będą świadczyć o uszkodzeniu RAM’u.

Powodzenia

Dimatheus

on to będzie do wieczora robił jak ma 2 GB Dimatheus a pozatym niebyło by błędów explorer.exe tylko resety i bluescreen-y albo zawiechy na amen (czyli nic niereaguje)

Hej !!

lukasz_xd - no właśnie niekoniecznie… Z kilkoma kompami się już spotkałem, w których błędy pamięci RAM powodowały błędy explorera…

Poza tym, który ksiądz ma w kompie 2 GB RAM’u - po co niby ?? :stuck_out_tongue:

candlepaul Daj znać, jak poszło testowanie RAM’u…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Troche dziwne, explorer a niepowinno wywalić mu odrazu BSDOS-a każdy się uczy przeciesz, możliwe, możłiwe że i ramik ale troche mu zajmie testowanie (test 4 GB trwa około 5godzin nieraz jak jest lewa płyta i powolna kość to 7godzin)

Jeszcze jedno czyścił komputer może ma kurz pod ramem i wywala mu błędy niech wyciągnie i przedmucha sloty ram

bateria była sucha dysk tez sprawdziłem jest w pełni sprawny co do ramu to musiałbym znówu zabrac odniego kompa zeby to przetestowac ale zrobie to napewno. dzięki za rady

PS. co do ilosci ramu to nieprzesadzajmy na tym kompie mozna zainstalowac tylko windows 98:P

:slight_smile:

wróżek tu nie ma! !!

podaj config kompa

TAk to było błędy ramu gratulacje dla Dimatheus :smiley: