Wyskakujące co jakiś czas konsola CMD

Witam. Od jakiegoś tygodnia co jakiś czas wyskakuje konsola CMD na pół sekundy i od razu znika. Problem pojawił się  wtedy kiedy wszedłem na serwer Team Fortress 2. Nie jest to oficjalny serwer od Valve (twórców gry). Ma dobrą reputację, dużo osób na nim gra. Kiedyś grałem na nim, kiedy miałem inny komputer i nie było takich problemów.

Konsola CMD wyskakuje kiedy gram na nieoficjalnych serwerach Team Fortress 2, czasem gdy przeglądam strony internetowe, oraz gdy oglądam mecz turniejowy w CS:GO (finały się wtedy odbywały). Skutkiem pojawienia się konsoli jest minimalizowanie się gry co potrafi być denerwujące. Oczywiście konsola nie pojawia się co minute tylko w odstępach 10 min - 2 h gdy gram w gry multiplayer albo przeglądam strony internetowe. Ze stron internetowych najcześciej konsola CMD pojawia się i znika kiedy wchodzę na Twitch.tv (1 raz kiedy zaczynam oglądać live).

Jak na razie szukałem wirusów programem AVG, oraz użyłem CCleaner.

 

Mój sprzęt:

Laptop Lenovo Y510p

Windows 8.1

Karty graficzne Intel HD 4600 GT755m

Procesor i5-4200M 2.50GHz

Pamięć RAM 8192MB

DirectX 11

Farbar Recovery Scan Tool - Raport obowiązkowy

 

Z opisu wnioskuję, że pojawienie się i zniknięcie konsoli może być efektem uruchomienia jakiegoś skryptu konsolowego, czyli pliku *.bat lub *.cmd. Zastanów się i sprawdź, czy np. w harmonogramie zadań nie masz jakiegoś wpisu uruchamiającego taki skrypt, popatrz też, czy uruchamiając programy uruchamiasz plik exe, czy jakiś skrypt, który startuje później kolejny skrypt itd. Rzuć też okiem na listę aktywnych procesów, może znajdziesz coś, czego być nie powinno. A tak z czystej ciekawości przeszukałbym także dysk(i) pod kątem podejrzanych plików *.bat i *.cmd. Okno konsoli nie pojawia się przypadkowo. Coś musi je wywoływać. Wygląda na to, że ma to związek z siecią, zwłaszcza Internetem lub odtwarzaniem strumieni video ponieważ wtedy pojawiają się objawy. Musisz obserwować i kojarzyć fakty :wink: