Wyskakujące informacje na monitorze

Witam. Na wstępie dodam, że nie wiedziałem gdzie mam ten problem opisać, więc robię to w miejscu, które w moim odczuciu powinno do tego pasować.

A teraz do rzeczy. Mam monitor SONY SDM-HS75, i po jakimś czasie użytkowania w prawym dolnym rogu ekranu pojawia mi się menu do zmiany ustawień monitora (tak jakbym nacisnął przycisk MENU), który po paru sekundach znika, ale za to na środku pojawia się inna informacja. Raz jest to okienko z datą wyprodukowania, numerem seryjnym itp, a raz jest to okienko, w którym pisze ETI : 17xxxH (nie pamiętam 3 ostatnich cyfr). Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Monitor jest podpięty do komputera, który kupowałem w tym roku przejściówką DVI = VGA.

Może szajs przejściówka i trzeba sprawdzić na innej?

 

Zresetuj monitor do ustawień fabrycznych w jego menu - pomoc instrukcja do niego.

 

Ustaw w systemie rozdzielczość natywną 1280 x 1024 t i 60 Hz odświeżanie.

NIe mam innej przejściówki, raczej wątpię bo jak miałem starą to był identyczny problem…

Rozdzielczość i odświeżanie mam, jak znajdę to zresetuję do ustawień fabrycznych i dam znać.

Na elektrodzie był już podobny temat:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1089584.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2124564.html

Zaleca się wymianę mikroswitchy w menu, bo może któryś z nich ma jakieś przebicie. Jeśli nie jesteś obeznany z lutownicą i podstawami elektroniki, to może trzeba będzie oddać komuś do naprawy. Jeśli to faktycznie te przyciski, to problem wydaje się być banalny do naprawienia - ale podstawy trzeba mieć.

Sprawdź na innym kablu VGA.

Lub monitor trzeba sprawdzić na innym kompie, bo może on ma problem? i do naprawy.

Wygląda na to, że jeśli po prostu przeczekam tą wiadomość po raz pierwszy (pojawia się niedługo po uruchomieniu komputera), to monitor zaczyna zachowywać się normalnie, i co jakiś czas wyskakuje po prostu MENU, które mogę normalnie zamknąć. Nie chcę wydawać pieniędzy jako że niedługo kupuję sobie nowy monitor (max za miesiąc). Może jakieś porady co do zakupu? Monitor dobry do gier typu CS:GO, tak do 800zł :slight_smile: