Wyskakujące okienka i powiadomienia

(Spinio09) #1

Robiłem formata dysku c jakieś 2 dni temu i od tej pory męczą mnie uciążliwe komunikaty typu: czerwona ikonka w kształcie tarczy koło zegarka z komunikatem że komputer może być narażony na ataki wirusów czy coś w tym stylu, potem dymek z napisem ukrywanie nieaktywnych ikon itp. Widziałem gdzieś na forum temat jak to usunąć ale za hiny nie mogę go znaleźć. Może mnie ktoś oświecić ?

(mareksolak) #2

Włączysz automatyczne aktualizacje to tarcza zniknie a dymkami się nie przejmuj , za kilka dni same przestaną się pojawiac

(Tomik68) #3

luknij tutaj http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp2.html pewnie o to chodzi!! konkretnie Centrum zabezpieczeń

(Spinio09) #4

Mniej więcej o to chodzi ale gdzieś byl na tym forum temat jak to zrobić. Pamiętam ża jakaś pani to zamieszczała…

Tutaj było lepiej opisane…

(Wojtas_16) #5

Możesz całkowicie wyłączyć Centrum zabezpieczeń jeśli chcesz. Robi się to w ten sposób

start :arrow: uruchom :arrow: wpisujesz msconfig i dajesz ok. Następnie przechodzisz na zakładkę Usługi odnajdujesz na liście usług Centrum Zabezpieczeń i odznaczasz je. Po tym zabiegu potwierdzasz zmiany przyciskiem zastosuj. W końcowym etapie klikasz na przycisk zamknij potwierdzasz zgodę na ponowne uruchomienie komputera. Od tego momentu Centrum Zabezpieczeń jest wyłączone a co za tym idzie żadne jego Komunikaty nie będą się pojawiać.

(Spinio09) #6

No dobra ale mi chodzi tylko o link! takie coś to ja wiem jak zrobić…

(Mlajtner) #7

program - xp-AntiSpy -rozwiązuje te i podobne problemy /darmowy,znajdziesz na google…/

(Mlajtner) #8

jak dobrze trafisz -to jest wystarczająca

/ja mam i nie narzekam/

(Klossj23) #9

Blastoise, chodzi Ci o zmianę sposobu powiadamiania z Centrum Zabezpieczeń ? W panelu starowania przejdź do Centrum Zabezpieczeń - wybierz “Zmień sposób informowanie mnie…” i zaznacz sobie tylko to, co chcesz, żeby było monitorowane. Czy o to chodziło ? Czy możesz podać pełną treść komunikatu ostrzeżenia z tego dymku ?

(Spinio09) #10

To już zrobiłem ale chodzi mi głównie o link do tematu na tym forum gdzie są opisane wszystkie działania jak przyspieszyć komputer itp…

(Supinski Aleksander) #11

Blastoise , tak no napisałeś że sam nie wiesz o czym pisałeś.

A tu jest link jak odchudzić windowsa viewtopic.php?f=7&t=76580

(Spinio09) #12

Pascal bo ja już usunąłem to powiadomienie o aktualizacjach, ale denerwują mnie dymki…

Ten link już patrzyłem ale tam nie ma nic o tych komunikatach…

(Klossj23) #13

Całkowite wyłączenie powiadomień w dymkach:

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 59850.html

Zastanów się czy warto, bo czasem mogą się przydać. To miałeś na myśli ?

(Spinio09) #14

Tak, dzięki. Tylko chyba na forum widziałem właśnie tą panią jak opisywała wszystko krok po kroku. Jeżeli ktoś znajdzie link to poproszę. narazie to mi wystarczy :slight_smile: