Wyskakujące okienka MozillaFirefox

Witam, jestem na tej stronie nowy więc nie wiem gdzie mogę zgłosić swój problem. W razie czego proszę moderatora o przeniesienie.
Niedawno kupiłem sobie nowy komputer z wgranym już Windowsem 10. Wszystkie sterowniki były już zainstalowane, ale chciałem sobie jeszcze je zaktualizować i wszystko było okej.
W końcu postanowiłem sobie zainstalować kilka nowych gier bo w końcu jest to komputer gamingowy. Na drugi dzień po zainstalowaniu kilku gier, wyskakują mi znikąd różne okna w mojej przeglądarce, czasami jak gram to wywala mnie z gry (w sensie minimalizuje gre i pokazuję tą stronę) albo słyszę tylko dzwięk i po wyjściu z gry mam otwarte okna w przeglądarce. Zainstalowałem AdBlocka, ale to nie pomaga, czytałem na różnych forach czy to może być wina AdBlocka. Z tego co sie dowiedziałem to AdBlock sobie z tym nie radzi. Zrobiłem także skan komputera w poszukiwaniu wirósów. Miałem kilka, ale wyleczyłem już wszystkie zagrożenia. Okienka nadal wyskakują.
Chciałbym żeby pomogła mi osoba która się na tym zna, lub miała podobny problem i udało się jej to rozwiązać.
Na dole umieszczam pare screenów tych stron.Bardzo proszę o pilną pomoc.

Pilnie, to w firefoxie musisz mieć zaznaczone


Drugie - to zainstaluj rozszerzenie ublock origin i w filtrach zewnętrznych masz mieć zaznaczone filtry Easy List, Malware Domains, POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka, chrome://ublock0/content/asset-viewer.html?url=POL-1.
Inne filtry odznacz. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ublock-origin/
Zainstaluj rozszerzenie Disconnect https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/disconnect/
Disconnect jest ustawiony, nic nie trzeba robić.

Gdybyś jeszcze chciał robić AMEN złośliwym reklamom, to możesz doinstalować Adware ad block https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ad-aware-ad-block/

To wygląda tak na stronie forum:


Czyli adware blokuje dwa elementy, disconnect 13 elementy, a ublock origin dwa.
Z takim ustawieniem nie grożą wyskakujące okna.

A gdybyś jeszcze miał natrętne szkodliwe wyskakujące okna, to dorzucasz dodatek strict pop-up blokers https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/strict-pop-up-blocker/
Ale w takim przypadku złośliwych malware, to musisz wykonać logi FRST i tu zapodać linki.
Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

Już sobie poradziłem, Wystarczy zainstalować AdwCleaner, przeskanować tym programem przeglądarke i usunąć wszystkie zagrożenia. Przynajmniej mi pomogło.
Można zamknąć i dziękuję za pomoc :slight_smile:

Mogło jeszcze coś zostać.

Jeszcze tak nie było, żeby adwcleaner nie pozostawił wpisów w rejestrze i pozostałości w chronionych folderach, choćby sterowniki DLL i różne szpiegostwo często pod inną nazwą. Adwcleaner rusza czubek góry lodowej, naiwni klaszczą, a w systemie pozostają niewykręcone kleszcze.
Potem user kwejka…, a jak pirates, to przecież logów FRST nie pokaże.