Wyskakujące okienko obniża zawartość strony

Wydaje mi się, że trzeba to załatwić stylami CSS, także wiedza na temat JS raczej i tak by się nie przydała :wink:.

Spróbuj całą treść strony objąć divem (bez popup-a), spozycjonuj go absolutnie, ustaw odpowiednie z-indexy dla tego diva i wyskakującego okienka. Powinno pomóc.

Dzięki za odp :wink: ale czy mógłbyś napisać w którym miejscu mniej więcej co wstawić i jak, bo jestem początkującym laikiem w tych sprawach i dopiero się ślimaczę w tym wszystkim :slight_smile:

Ok, już chyba wiem o co mniej więcej chodzi, ale nie wiem w którym miejscu kodu wpisać position:absolute. :confused:

Znalazłem coś takiego, ale to akurat dotyczy obrazka, wiec jest o wiele łatwiej, mnie bardziej chodzi o okienko :confused:

Jesli chodzi o divy, to czy po prostu objąć divem resztę stronki, bez js? czy może w ogóle wyrzucić ten kod js z body i wywalić go poza body i head całkiem??

Dajcie znać, jak możecie, bo wydaje mi się, że może właśnie to position:absolute by było dobre :slight_smile:

[Kilka minut później] Kolejna próba :wink:

Zmieniłem wartości relative na absolute - pomogło :smiley: - okienko ładnie najeżdża na resztę strony, nie obniża jej zawartości, ale pozostają dwie ważne kwestie!:

  1. okienko wjeżdża teraz całkiem po lewej stronie od góry, a czy dałoby się zrobić, żeby wjeżdżało od góry na środku strony?? :smiley:

  2. wszystko działa,ale tylko w IE, czy można coś zrobić, żeby działało także w Mozilli - w Operze już nie musi, ale jakby działało, to też bym chciał :smiley:

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ ![-o<

Co do wyśrodkowania tego okienka, to dodaj do niego styl:

style="left:50%; margin-left:-250px;"

left:50% odpowiada za przesunięcie elementu na środek, a właściwie jego lewej krawędzi i dlatego żeby element faktycznie był na środku trzeba ten element cofnąć o połowę jego szerokości (w Twoim przypadku o 250px), za co odpowiada lewy margines z ujemną wartością.

Ten skrypt chyba nie jest najlepszy, jeśli efekt “zjeżdżania” działa tylko w IE. Może poszukaj lepszego :wink:.

Hej, dzięki wielkie za info - pomogło to co napisałeś :smiley:

Szkoda tylko, że nie można zrobić tego również dla Mozilli :frowning:

Polecam zapoznać się z zasobami prezentowanymi w tym miejscu:

http://www.dynamicdrive.com/

Na pewno znajdziesz to co Cię interesuje.

Hej, jesteście niesamowici, to działa :smiley: - zastanawia mnie tylko jedna rzecz- jak to możliwe, że ramka górna w wyskakującym okienku w mozilli jest teraz okay, ale w IE jest jakaś niewymiarowa :confused: Wydaje mi się, że aż tak bardzo nie znam się na stylach, żeby to doprowadzić do porządku zarówno w jednej jak i drugiej przeglądarce. Poza tym zauważyłem, że mario@ wykonał kawał dobrej roboty, bo zauważyłem sporo zmian w skrypcie :smiley: - wielkie dzięki :wink: Popróbuję jeszcze z tą ramką w górnym okienku, ale nie wiem czy mi się uda, bo ja najlepiej to w html’u działam :confused:

PS: Tak przy okazji napiszę jeszcze, że starałem się zmienić wysokość konkretnych komórek, ale okazuje się, że 10px to najmniejsza wartość, na jaką reaguje program. Jak dam większą np 150px to zareaguje i jest wtedy duża ta komórka, ale jak już dam mniej niż 10px, to jest taka średnia, tzn i tak za duża - powinna być mniejsza - wiec próbowałem dać 2, 5 albo 1px, ale to niestety nie zadziałało - być może do tego też trzeba jakieś style zrobić? Tylko nie wiem czy wtedy nie będzie tak, że w IE znowu będzie ładnie, a w Mozilli wszystko się rozwali :confused: ach te przeglądarki #-o

Jakby miał ktoś jakiś pomysł to bardzo proszę o pomoc :wink:

Jak dla mnie to jesteś mistrzem. Nawet nie wiem jak Ci się odwdzięczę :smiley: Ja aż na tyle się nie znam na tym. Wielkie dzięki raz jeszcze - wszystko działa jak powinno - mama nadzieję, ze dojdę kiedyś do tego poziomu i będę mógł tak poprawiać, jak Ty po mnie :smiley:

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :wink: