Wyskakujące okna - pluskwy - http://***************


(system) #1

Witam, trafiłam szukając zdjęcia w grafice google na stronę http://\*\*\*\*\*\*\*\*\*\*\*\* Otwiera się tam instalacja aktualizacji firefoxa.

Przyznaję, jak kto głupi podjęłam tę aktualizację, zresztą ona się sama chyba uruchomiła, to się jakoś bezmyślnie szybko stało, nie sprawdzając w ogóle co to jest. Dziwię się, że dałam się na to nabrać. Ale stało się.

Wyskakują teraz non stop bez włączonego i przy otwartym firefoxie i włączonym adblockerze okna IExplorera z reklamami, grami travian i chyba wataro.

Antywirus ESET teraz już reaguje na tej stronie i poddaje kwarantannie pliki, które wyłapuje. Niestety wcześniej tego nie zrobił. Nie wiem gdzie mam szukać tych plików, nie ma ich tam, gdzie wskazałam miejsce do instalacji (na dysku d).

Nie mogę wyplenić ani antywirusem, odkurzaczem (może nie znam jakiejś opcji do tego), ani search&destroy (zawiesił się, chociaż wynalazł jakieś pluskwy).

Czy możecie mi podpowiedzieć jak z tym zawalczyć?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


(Pharun) #2

Spróbuj ściągnąć jeszcze jakiś program anti adaware i zrobić generalny skan wszystkim co możliwe pod trybem awaryjnym Windowsa.


(system) #3

A czy możesz mi polecić jakiś konkretny program i ew. poinstruować jak się robi skan w trybie awaryjnym?


(Łukash) #4

1.Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.2.Oraz zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,oraz GMER ,tu linki do wklejek.(Vista/7 programy uruchomiamy z prawego myszki > uruchom jako admin)

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj,jak posiadasz wszelkie programy, tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) i usuń instalowany przez nie sterownik SPTD - > SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK). .Jeżeli zależy Ci na załatwieniu sprawy ,wykonaj wszystko jak należy .I czekaj na specjalistę od logów.