Wyskakujące reklamy i przekierowania


(Pawleex) #1

Jak w temacie. W przeglądarce internetowej pojawiają na wszystkich urządzeniach w sieci przekierowania na linkbucks (ultrafiles). Skanowałem adwcleanerem, drcureit i nic nie pomogło. 

 

Resetowałem router, dałem dnsy na 8888 i 8844. Problem dalej się pojawia. Dostawca internetu twierdzi, że z ich strony mają "czysto". Sprawdziłem dnsy po podłączeniu laptopa bezpośrednio do kabla od nich i są takie jak ja ustawiłem na routerze. Jakieś dwa tygodnie temu miałem taką samą sytuację, ale wtedy czyszczenie przeglądarek i reset ustawień pomógł. Teraz nie pomaga nic. Dziwny jest fakt, że przekierowania pojawiły się równo na wszystkich urządzeniach - laptop, tablet, telewizor. 

 

Logi z OTL: 

 

http://wklej.org/hash/cb2b7e757dd/

 

http://wklej.org/hash/8005f527ce9/

 

 

Nowa informacja: 

 

Korzystając z firefox Norton blokuje wspomniane przekierowania (strona nie ładuje się). Dodatkowo screen z nortona (jeżeli to ważne - korzystając z internetu bezpośrednio od dostawcy - bez mojego routera):

 

http://wstaw.org/h/65da9f732d3/


(Atis) #2

Nie widać żadnego wirusa.


(Pawleex) #3

Dziwnym trafem się tego spodziewałem. Pozostaje mi męczyć dostawce internetu? Czy jeszcze można coś sprawdzić?


(Atis) #4

Na innym forum widziałem kilka podobnych przypadków i przyczyną były ustawienia routera.

Czy przywróciłeś fabryczne ustawienia i później zabezpieczyłeś hasłem?

Jeżeli router jest w porządku to pozostaje zwrócić się do dostawcy internetu.

Przyczyną nie może być infekcja Windows skoro problem występuje również na innych urządzeniach.


(Pawleex) #5

Router oczywiście resetowałem i zmieniałem nawet DNSy. Jak już pisałem problem jest również jak łączę się z internetem bez używania routera- prosto z kabla od dostawcy. 

Czytałem te wątki na forach, ale dostawca mnie już dwukrotnie zapewniał że u nich ok. Dlatego oprócz skanów programami zrobiłem otl’a i dałem na forum. Chciałem mieć pewność przed dalszym kontaktem z dostawcą.