Wyskakujący bład

witam serdecznie!,moi drodzy mam nastepujący problem który pojawił się podczas zmiany karty graficznej z n vidia 2070 super na radeon 6800xt.Po zamontowaniu radeona oraz instalacji sterownków pojawia sie taki komunikat ( raz na kilka dni)
Majac n vidia zadnego komunikatu nie było…Myslałem ze wirus wiec sformatowałem partycje i zainstalowałem windows od nowa ale nie pomogło…
jezeli zły dział to prosze o przeniesienie i dziekuje za pomoc :slight_smile:

Zrzut ekranu (3)

To błąd w bibliotece Qt6. Odinstaluj wszystkie sterowniki grafiki (od NVidii i Radeona też) przy pomocy tego narzędzia ale zrób to koniecznie w trybie awaryjnym. Po restarcie zainstaluj sterowniki Radeona na nowo - upewnij się, że są najnowsze.

hejka. użyłem tego narzędzia do dokładnej instalacji odinstalowania sterowników, ( w trybie awaryjnym ) ale błąd wyskakuje dalej…

Ten błąd wyskakuje losowo czy podczas używania jakiegoś konkretnego programu?

błąd wyskakuje losowo raz na jakiś czas sam z siebie…

Namierz tym gdzie jest ten plik exe:

Można użyć ikony celownika w programie.

hejka, zainstalowałem wspomniany program i co mam dalej zrobić?

wpisałem nazwe procesu? ( chyba poprawnie) i nic nie znalazło

skróciłem troche nazwe i oto wynik…

Odinstaluj Virtual CloneDrive - czasem powoduje problemy w systemie. Sterowniki oczywiście najnowsze?

Nie zamykając okna, użyć ikony celownika obok lupy:

Trzymać wciśnięty przycisk myszki aż do upuszczenia na komunikacie błędu.

virtual clone drive odinastalowany( jaki bezpłatny emulator napedow zainstalwac zamiast niego ?)
a sterowniki od grafiki oraz chipsetu najnowsze…

tak widzę celownik … tak wiec jak pojawi się wyżej wymieniony komunikat to ten celownik przesunac na ten komunikat z błedem?
tak zrobiłem celownik przełozyłem na stary komunikat i takie cos cie wyswietliło…

problem pojawił sie podczas zmiany grafiki z ge force na radeon…:frowning:

Biblioteki Qt to jest coś podobnego do Visual C++ od Microsoftu. Dawno kiedyś miałem, że Qt3 gryzła się z Qt4 - odinstalowałem starszą i było po problemie. Tutaj jest Qt6 i nie wiadomo z czym to się gryzie. Trzeba by odinstalować co poniektóre programy i sprawdzać czy system dobrze chodzi. Bardzo żmudna robota ale innej porady nie mam. Zacznij od Malwarebytes bo antywirusy najmocniej mieszają w systemie.

1 polubienie

aaa ten desen z tego co piszesz to zeczywiscie bardzo zmudna robota, wiec sobie odpuszcze… dzieduje za dobre checi temat zamykam :slight_smile:

Dowiedz sie czego składnikiem może być QtWebEngineProcess.exe i zwiazana z nim biblioteka Qt6WebEngineCore.dll

Wystarczy w systemowa wyszukiwarkę na pasku zadań wpisać najpierw nazwe jednego pliku a potem drugiego i wyszukać ich lokalizacje.
U mnie te niesystemowe pliki znajduja sie w folderze programu Calibre. U ciebie to pewnie będzie cos od Radeona. Plik QtWebEngineProcess.exe bedziesz mial, ciekawe czy znajdziesz Qt6WebEngineCore.dll.
Jesli tak to być moze biblioteka nie jest zarejestrowana w systemie.
Wtedy w wierszu poleceń(administrator) wpisz
regsvr32 Qt6WebEngineCore.dll i wykonaj.
Jesli to nic nie da lub tego pliku nie ma, trzeba te aplikacje dokładnie odinstalowac jakaś Recuvą. Jesli jest jakis specjalny deinstalator producenta to najlepiej nim.
A potem ponowna instalacja programu.