Wyskakujący Bluescreen - 0x0000008E

Witam, mniej więcej po każdym uruchomieniu komputera, po jakichś 5 minutach wyskakuje mi Bluescreen

"pojawił się problem i system windows został zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera…

Informacje techniczne:

***Stop: 0x0000008E (0xc0000005, 0xBF95280B, 0xA929DC00, 0x00000000)

** win32k.sys - Address BF95280B base at BF800000, DateStamp 48025f2a"

znalazłam kilka wątków z podobnymi problemami, ale na komputerach nie znam się zbyt dobrze, więc postanowiłam zwrócić się bezpośrednio.

zaznaczam, że nie jestem w posiadaniu płytki systemowej, więc wszelkiego typu rozwiązanie, które będą jej wymagały, spełzną na niczym:(

Mój sprzęt:

Acer TravelMate 5310

Win Xp Professional Sp3

Intel Celeron M processor 520 (1.6GHz, 533MHz FSB, 1MB L2 cache)

Intel Graphics Media Accelerator 950

512 MB DDR2

Zainstaluj jeszcze raz najnowszy service pack,powinno pomóc.

Pozdrawiam.

a czy będzie trzeba coś konfigurować? bo system wraz z sp instalował mi znajomy, sama nigdy tego nie robiłam i boję się, że mogę coś zepsuć.

Jeśli używasz systemowego firewalla to nic nie powinno się zmienić.

nie orientuję się czym jest systemowy firewall, jeśli chodzi o antywirus używam avasta

Wywal stery od grafiki i wrzuć nowe, najlepiej najnowsze ze strony producenta karty. Tak btw, to zmień też antywirusa, bo avast nie należy do zbyt dobrych. Jeżeli zależy Ci na darmowym, to polecam Ci tego: http://download.cnet.com/3001-2239_4-10 … l-10322935

Zobacz to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1399919.html

pomogło, dzięki:)

W ogóle dziwię się, że nie zrobiłeś tego wcześniej… Przeinstalowanie sterowników przy tym bsodzie to podstawa i to jest pierwsza rzecz od jakiej trzeba zacząć i również wystarczyło poświęcić parenaście sekund na wpisanie w google pliku win32k.sys i znalazłbyś temat na forum, gdzie był omawiany ten sam bsod z tym samym plikiem i dowiedziałbyś się, że ten plik powiązany jest ze sterownikami do karty grafiki…

przez kilka dni było ok a dziś znów wyskoczył bluescreen, więc nie wiem co jest grane

Odczytaj plik dmp dzisiejszego bsoda i podaj jego zawartość w tagach

.

Głupota totalna. To jest tylko sposób tymczasowej likwidacji. yoana1991 najlepiej przeczyść pc z kurzu od środka żeby lepiej się chłodził. Później przy uruchamianiu naciskaj del i wjedziesz do biosu. Poszukaj opcji, gdzie będziesz miała RAM frequency, CAS itd i wybierz ustawienia Safe Defaults. Zapisz zmiany w biosie i uruchom ponownie pc. Nie wiesz przypadkiem, czy miałaś podkręcany pc? Jeśli tak to ustaw fabryczne taktowania itd. Jak się uruchomi pc to wpisz w start>uruchom komendę eventvwr, zatwierdź enterem i pokaż jakie błędy wyskakują Tobie w aplikacjach i w systemie (tylko te z czerwonym wykrzyknikiem). Wklej tutaj ich treść, może coś wykombinujemy na ter zawieszanie się pc. Myślę, że twój system “gubi” sterowniki przez błędy ramu, albo przegrzewanie się podzespołów.

zainstalowałam ponownie sterownik i jak na razie jest wszystko ok, jeśli znów pojawi się bluescreen wykonam Twoje polecenia danyll. dzięki za rady, oby nie trzeba ich było stosować:)

Danyll,to ty piszesz totalne głupoty. Właśnie, że jest tak czasami, że błąd krytyczny powoduje sterownik. Ja sam tak miałem ze trzy razy i próbowałem wszystkiego i dopiero skutek przyniosła wymiana sterowników do grafiki na najnowszą wersję. Zresztą jakbyś pofatygował się skorzystać z googli, to na pewnej stronie internetowej znalazłbyś, że przy tym błędzie należy zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji… Dodatkowo, jakbyś chciał wiedzieć mądralo, to błąd ox00008e jest błędem programowym, a nie sprzętowym i oznacza on nie mniej nie więcej to, że wygenerowano trybie jądra wyjątek, który nie został przechwycony. Ten błąd jest spowodowany niekompatybilnością sprzętową(problemem ze sterownikiem lub biosem, chociaż z tymi przypadkami z którymi miałem do czynienia winowajcą był właśnie sterownik) i zakurzona obudowa nie ma z tym nic wspólnego. yoana1991, jeżeli bąd się bedzie powtarzał, to próbuj aktualizowac kolejne sterowniki, a nawet nie czekaj na błąd, tylko od razu zaktualizuj wszystkie. Jeżeli błąd wystąpi ponownie, to będziesz musiała sprawdzić jaką masz płytę główną i model(ustalisz to programem Everest), wejść na stronę producenta, pobrać najnowszy bios i przeprowadzić aktualizację. Tylko ostrożnie, bo jeżeli w trakcie aktualizacji zostanie odcięte zasilanie, płyta zostanie uśmiercona i tylko serwis da radę ją reanimować, tak więc może nawet najlepszym rozwiązaniem będzie zanieść do serwisu żeby wgrali.

Nie jestem tu po to by się z tobą kłócić tylko pomóc. Jeśli każesz niedoświadczonej osobie aktualizować bios to się boję o nią. Nawet doświadczony użytkownik może mieć problem, nawet prądu nie muszą odłączać, wystarczy, że się zawiesi po uruchomieniu, a wtedy za nic nie można wyłączać pc tylko dzwonić po kogoś kto pomoże.

Haha nie mogę, nie obudowa tylko podzespoły:P To, że ty miałeś problem ze sterownikami, to nie oznacza, że ona też ma =D>

To normalne, że jak sterownik wysłał błąd i się uszkodził (np poprzez wadliwy ram) to pomóc może tylko jego przeinstalowanie:) Mam nadzieję, że nie będziesz musiała nic więcej robić.

ps. Aż się dziwię Piotr92, że nie radziłeś jej przeinstalować systemu, bo w 90% Twoich porad tak właśnie radzisz. U mnie w temacie napisałeś, że dysk jest sprawny chociaż nie był. Lepiej czasami milczeć i nie pomagać, ajk później mają być z tej pomocy większe kłopoty (odnośnie aktualizowania/zmiany biosu).