Wyskakujący element po najechaniu przycisku na pasku Start - jak to wyłączyć?

Jestem użytkownikiem Windowsa 7 Home Premium SP 1 (x64).

Po najechaniu kursorem myszy przycisku jakiejkolwiek aplikacji od czasu do czasu pojawia się taki oto upierdliwy element:

Jak się tego pozbyć? Ściągałem już Taskbar Tweaker, ale opcja „Po podświetleniu kursorem > Brak akcji” nic nie daje.

Na Windows Media Player działa… przełącznik z Tweakera.

(Bez wylogowania lub resetu explorer.exe)


Spróbuj może dla całego Windows ustawić wysoką liczbę w wartości ExtendedUIHoverTime.

Lokalizacja:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

Jak wartości nie ma to utwórz jako 32 bitowy DWORD.

Zacząłbym od 60000 w systemie dziesiętnym (tj. 1 minuta w ms).

By zmiana weszła w życie wystarczy restart powłoki Windows lub wylogowanie/uruchomienie ponownie Windows.

Czas jest liczony dla dla wszystkich ikon (60 sekund siedzenia na nazwie IRC lub Chrome i ładne poziome przejechanie aktywuje znowu mikro player Spotify).


Jak takie nadpisanie jest be to może ktoś, znający Spotify poda za kilka lat lepsze.

1 polubienie

@Rostov To jest Windows 7? Gdzie Aero Glass?? Wygląda to jak Windows 98.
Co do problemów, to @krystian3w Napisał, co zrobić.

Windows 7 ma jeszcze coś takiego jak kompozycje klasyczne jakie wywalili z Windows 8+.

Nie wiem po co te kombinowanie w rejestrze.

Wyłącz funkcję Aero Peek w Efektach wizualnych

To nie jest zależne od Aero Peek, cytowany Aero Peek to głównie funkcja szklanych okien po najechaniu na przycisk obok zegara.

Opcjonalnie w Spotify nieźle się bawią, że mikro player używa Aero Peek a nie podobnego API co WMP12.


Dodatkowo kompozycja klasyczna usuwa Aero Peek z menu „wydajności” (w właściwościach paska zadań i menu start pole jest wygaszone i fajka jest ignorowana).

1 polubienie

Wygląda na to, że działa. Dzięki. :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.