Wyskakujący klawisz E

Uszanowanie,

Wyskoczył mi klawisz E. Klawisz + zawias + gumka. Gumka latała nieruchomo, więc przykleiłem ją na kropelkę. Klawisz ciężko chodził. Więc zdemontowałem całkowicie. Jak to ma być zamontowane, aby lekko chodziło i nie wyskakiwało ?

Kropelkę? Lupa w rękę, i trzeba zobaczyć czy nie są uszkodzone mocowania. Sposób złożenia jest nieco inny w różnych konstrukcjach, najwygodniej wyjąć jakiś klawisz na chwilę i sobie podejrzeć jak ma być. Jeśli są uszkodzone mocowania, to poszukaj na Allegro na sztuki.

Przeczytałem to 3 razy. kropelkę? klej cyjanoakryl, na plastikowe części. powodzenia.
Najpierw się pyta, a potem się robi.

No tak chciałem unieruchomić :slight_smile:

Kupiłem już kilka, żadne nie pasuje…

A co w tym dziwnego przecie to plastik + guma

Ale co unieruchomić? Klawisz opiera się na ruchomej konstrukcji, tam są dwa hmm okienka, zmontowane na kształt drabinki. To tworzywo ma własności podobne do Teflonu. Zanim kupisz klawisz zdejmij jeden i dobrze zobacz.

Niestety czasami tak jest. Bywa nawet tak, że klawiatury w jednej serii kupione u jednego sprzedawcy mają inne klawisze. Cóż, można wymienić całą, ale z tego co widzę, spawana tworzywem, jest z tym trochę zabawy. Trzeba odciąć nity i po zamontowaniu nowej, zgrzać, można użyć kleju na gorąco, np. czarnego. Można spawać tworzywem i gorącym powietrzem.

Dobra Panowie, za radą idąc podpatrzyłem klawisz obok i wygląda to tak:

Górne ząbki mam do wewnątrz naprostować?

(Lewy klawisz uszkodzony, prawy prawidłowy).

Gume, myślałe, że ma się nie ruszać, a tylko odbijać klawisz.

Moim zdaniem po tej operacji klawiatura jest do wymiany. Zalałeś klejem ścieżki, które ma stykać przewodnik w górnej części gumki.

1 polubienie

Ok czyli trzeba usunąć klej.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Klawisz już działa (suszarka + skrobanka), minus taki, ze kilka klawiszy sąsiednich jest wygiętych.

Dziękuję

Kropelka, to jest ciężki klej. Rozpuszcza plastik.

1 polubienie

cyjanoakryl.


Coś z klawiszem też

Też klawisz E, ale bez przesady :slight_smile: