Wyskakujący komunikat o zainfekowaniu komputera

Witam,

tak jak w temacie od jakiegoś czasu wyskakuje mi komunikat że system jest zainfekowany oraz drastycznie zwolnił mi internet. Oto logi:

Na początek użyj -->SmitfraudFix.

Użyj go z opcji “Clean”, czyli wpisz 2 i naciśnij ENTER.

Po jego użyciu może zajść potrzeba ustawiania od nowa tapety (czyli prawoklik na ekranie>>właściwości, itd. )

Daj z niego raport z C:\SmitfraudFix.txt

Nie wiem, co to są te “O10” z plikami " laf2.dll".

W SillentRunner pisze o nich: “null data”. Jeśli też nic nie wiesz o nich, to usuwaj:

Ściągnij -->LSP-Fix zaznacz " I know what I’m doing",

następnie w okienku Keep zaznacz plik laf2.dll (innych plikow NIE ruszaj, bo internet przestanie działać)

i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish i restart kompa.

Potem daj log z ComboFix (na dole tej strony z linku) -

Log wklej na http://wklej.org/, a w poście daj tylko link.(czyli skopiuj adres z paska adresów).

Potem sfiksuj te wpisy podane na górze postu, jeśli jeszcze będą:

>>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz je >> Fix checked.

Log z Hijacka też daj.

jessi

Sfiksuj je, jeśli będą, bo z logu ComboFixa wynika, że już ich nie ma, a w logu Hijacka widzę, że są: >>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz je >> Fix checked.

Nie napisałeś, czy użyłeś LSP-Fix.

Jeśli tak, to trzeba jeszcze usunąć ten plik z dysku:

Wklej do Notatnika :

File::

C:\WINDOWS\system32\laf2.dll

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe ) – podobnie jak na tym obrazku –> Klik

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

I daj log z ComboFixa (ma wklej.org).

jessi