Wyskakujący komunikat "wystąpił problem z Explorer.exe ..."

Witam serdecznie

Chciałbym prosić o pomoc z następującym problemem. Mianowicie przy włączeniu komputera, a mam Windowsa XP, wyskakuje mi komunikat, że wystąpił problem z Explorer.EXE i należy zamknąć ten program. Oczywiście jak zamykam, to amen, nie ma kontaktu z pulpitem, nic się nie da kliknąć itd. W związku z tym nie zgadzam się na zamknięcie Explorera i nie ruszam tego okienka. Co ciekawe okienko to co jakiś czas znika, ale znów się pojawia. Ponowne resety kompa nic nie dają. Przeskanowałem komputer antywirami i szukaczami trojanów, zwłaszcza katalog Windows, ale nic nie wykryły (być może mam za słabe programy antywirusowe i antytrojanowe, używałem np. pakietu PC Tools, ale tej darmowej wersji z netu). Dodatkową wadą jest potężne zamulenie komputera (uruchamia się niemal 10 minut i tyleż samo się zamyka). Nie chciałbym robić formatu dysku, bo mam za dużo ważnych dokumentów i fotografii na nim, więc gdybyście znali jakąś metodę na zwalczenie mojego problemu bez reinstalki systemu i formatu, byłbym niezmiernie wdzięczny. Wklejam też log z hijacka:

http://wklej.org/id/838adc2cee

Gdybyście przy okazji zobaczyli też jakieś inne nieprawidłowe programy, czy wpisy, które należy usunąć, a które mogą być przyczyną np. spowolnienia komputera to też proszę o napisanie.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam serdecznie

Sprawdź pamięć RAM np. programem memtest86+

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … st86++2.01

Miałem identyczny problem w laptopie - okazało się, że jedna z kości pamięci była “walnięta”.

Po wyjęciu jej ze slotu - jak ręką odjął.

Pozdrawiam

Dzięki wielkie Druidzie za wskazówkę.

Zaraz sprawdzę zgodnie z twoim zaleceniem RAM. Mam nadzieję, że to pomoże. A dlaczego ewentualnie uszkodzona kość RAMu może mieć wpływ na problemy z plikiem EXPLORER.EXE ?

Mam też prośbę czy ktoś mógłby mi sprawdzić mojego loga z hijacka, bo mam wrażenie, że nie wszystko jest tam ok. (http://wklej.org/id/838adc2cee) Bardzo proszę

Pozdrawiam serdecznie

wpisy

usuń HijackThisem >> Fix checked

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry395642 przeskanuj daj log

:slight_smile: