Wyskakujący problem przy wlączeniu gry

Witam :wink: Gdy włączam grę “Gothic I”, ładuje się na początku a po chwili wyskakuje taki błąd:

bladgl5.png

Jakby ktoś wiedział o co biega z tym, to powiedzcie :wink: Z góry dziękuje

Cytat z jednej ze stron:

Czyli wystarczy ustawić sterownik ALSA na Emulation.

Niestety nie wytłumaczę więcej, nie znam się na Linuxie.

#Dalekii

Ty sobie żartujesz? :slight_smile: Przecież to jest windows, w dodatku xp.

I jeszcze jedno, nie mam dźwięków przy oglądaniu filmów na np. youtube. A jak słucham na winampie to mam.

przeinstaluj sterownik do dźwięku i zainstaluj jakieś dobre kodeki.

Możesz pokolei? Nie jestem taki opcykany w te sprawy. Pokolei jak przeinstalować i jaki kodek by był dobry.

Ale jak mówilem na winampie mam dźwieki.

Może ktoś nowy pomoże? Bo pysio się wylogował.

spróbuj:

Nie ma opcji zarządzaj. Rozwiń trochę to co powiedziałeś, jak dojść do zarzadzaj.

Sorry;) jest ta opcja. Nie zauważyłem

Ściągłem ace mega codeck, i nie ma dźwięku nadal. Nawet w winampie już nie ma. Może trzeba coś skonfigurować?

Jest to oryginał ? Z tego co wiem, podobne problemy były z ripami.

Zainstaluj CCCP (Combined Community Codec Pack) - wszystkie poważniejsze kodeki tam są. Osobiście uważam, że brakuje Ci kodeka potrzebnego do odtwarzania muzyki. Jeżeli nie pomoże zbiór kodeków, to reinstaluj grę.

a w ustawieniach dźwięku widzi kartę dźwiękową??

zerknij czy jest tam wszystko ok.

Panel sterowania, dźwięki i urządzenia audio. I tam w zakładce audio i głos ustaw domyślne urządzenie.

Jeżeli wszystkie kodeki odinstalowałeś a następnie zainstalowałeś mega pack to powinno być ok, oczywiście jeśli tylko prawidłowo zainstalowana jest karta dźwiękowa, jaki komunikat wyskakuje przy próbie odtwarzania??