Wyskakuje mi błąd "Nie można utworzyć bazy danych mapowania punktu końcowego"

Witam. Przy odpalaniu np. msconfig bądź aplikacji hwmonitor wyskakuje mi taki błąd [TEN DOTYCZY MSCONFIG] C:\Windows\system32\msconfig.exe Nie można utworzyć bazy danych mapowania punktu końcowego. Proszę o pomoc bo nie mogę nawet ccleaner zainstalować ani poszperać w msconfig.

Napisz jaki masz Windows.
Spróbuj w CMD

sfc /scannow

Mam win 7 Home Premium i oczywiście zaraz spróbuje

Nie odpalają się aplikacje w opcji Uruchom jako administrator . @iJuliusz
Nie w trybie awaryjnym działa normalnie

Czy w trybie awaryjnym dzieje się to samo?

W takim razie spróbuj CMD z sfc /scannow

Inna sprawa, czy masz wszystkie update’y zrobione?

Czego dokładnie bo jak pytasz to od razu powiem że komputer był 1 mies temu w serwisie bo robiłem czyszczenie całego kompa i zmiana z 32 na 64 bity z formatem całego dysku C: i zrobili mi odrazu wszystkie updaty

Oczywiście chodzi mi o aktualizacje Windows :wink:
Sprawdź czy podana wyżej komenda zadziała w awaryjnym

Próbowałeś cofnąć Windows do poprzedniego działającego stanu?

Nie nie próbowałem cofać ale właśnie włączam kompa w trybie awaryjnym i zobaczę czy działa ta komenda

Już napisałem tą komendę i przy 60 % weryfikowania się zatrzymało a pod tym że weryfikowanie ukończone w 60 % pisze “Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie może wykonać żądanej operacji.”

Sprawdź teraz czy możesz uruchomić konsolę z uprawnieniami administratora i wpisać tą komendę.
Raz spróbuj w awaryjnym, a raz w normalnym

Normalnie działa cmd bez adma a z admem wyskakuje błąd a w awaryjnym to co napisałem powyżej

Kiedy pojawił się błąd?
Czy ustawiałeś wcześniej jakieś opcje w msconfig?

Wykonanie sfc /scannow nawet nie wykonane do końca powinno naprawić problem.

Napisz jaka jest teraz sytuacja

Błąd pojawił się dzień po zainstalowaniu speedfan bo dzień po chciałem jeszcze raz odpalić speedfan nie działało więc chciałem odpalić hwmonitor też nie działało więc włączyłem fortnite (do wczoraj działał) i sobie grałem dzisiał wbijam do fortnite jakieś błędy więc chcę wbić do msconfig też nie działa i to na tyle

Teraz jeszcze wpadłem na pomysł bo problem zaczął się po zainstalowaniu update 25.07 więc przywrócenie ustawienia do tych przed update zobaczymy co to da

Pisałem w tym samym czasie o przywracaniu :wink:
Proponuję przywrócić windows do stanu przed instalacją SpeedFan

Przywróciłem komputer do stanu w 25.07 przed aktualizacją i Fortnite się odpalił bez problemu ale speedfan i msconfig dalej nie