Wyskakuje okienko zatytułowane: “zmiana jest dobra”

Przy każdym uruchomieniu komputera wyskakuje okienko zatytułowane: “zmiana jest dobra” poniżej jest coś napisane że warto aktualizować i na samym dole trzy przyciski do wyboru.
Zastanawia mnie czy to rzeczywiście są aktualizacje od Microsoftu ponieważ gdy wybieram aby zaktualizować to komputer wyłącza się normalnie, a nie tak jak zazwyczaj do tej pory że pobierał się i po uruchomieniu przed tym gdy się system zalogował dokańczał instalacje jeszcze (czego teraz w ogóle nie ma).
Antywirus nic nie znajduje po przeskanowaniu dysków.
Czy te aktualizacje są normalne czy mój system złapał jakiegoś bakcyla jednak?

Ja się z czymś takim nigdy nie spotkałem. Podejrzane. Napisz jaki masz system, to znaczy w jakiej wersji masz Windows 10?
Dodaj zrzut ekranu z tym komunikatem. Może to aktualizacja jakiegoś programu?
Jeśli okaże się, że nadal nic nie będzie wiadomo, to nie od rzeczy chyba będzie napisanie tematu w dziale bezpieczeństwo i zamieszczenie obowiązkowych logów.

Przenoszę do działu Bezpieczeństwo. Proszę @piku666 zapoznaj się z tym tematem i udostępnij logi z FRST.

CC @Atis @Acorus @Radek68

Windowsa mam 10 Home 64 bity.
Oto pliki z Farbar Recovery Scan Tool System:

FRST.txt (91,4 KB)

I drugi plik:

Addition.txt (36,8 KB)

y.txt (1,7 KB)

Dziś znów wyskoczyło to okienko :
zmiana jest dobra

A także cały czas i to obojętnie czy zaznaczę aktualizuj czy nie przy wyłączeniu komputera mam tak że wciąż są możliwe do wyboru Zaktualizuj i zamknij oraz zaktualizuj i uruchom ponownie nawet gdy uruchomię komputer niby po “aktualizacji” :

Tak jest cały czas od kiedy pojawił się pierwszy raz ten komunikat “zmiana jest dobra”.

Wybierz opcję Zaktualizuj i uruchom ponownie.

Pisałem już że nie raz to robiłem i nie daje to żadnego skutku.

Otwórz okno Wiersza poleceń jako administrator i wykonaj kolejno polecenia:

net stop wuauserv
net stop bits

Usuń zawartość folderu (otwórz ścieżkę folderu w Przeglądarce Plików Windows (explorer), zaznacz wszystko, usuń, opróżnij kosz).

%SystemRoot%\SoftwareDistribution

Uruchom usługi ponownie.

net start wuauserv
net start bits

Uruchom aplet Windows Update i wyszukaj ponownie aktualizacje.

2 polubienia

Dziękuje bardzo za pomoc :blush:
Co prawda po tym nie chciała mi się zainstalować żadna nowa aktualizacja ale poczytałem i naprawiłem to także teraz wszytko działa jak należy i jeszcze raz DZIĘKUJE :slight_smile: