Wyskoka temperatura TMpin2

Witam nie używałem komputer przez jakieś 2 i pół miesiąca (dlaczego to już moja sprawa)  i mam problem , którego nie było o tuż zauważyłem ,że TMpin 2 z tego co się orientuje to chyba temperatura mostka północnego   jest strasznie wysoka normalnie wynosi 70 C pomyślałem ,że to może być błedny odczyt więc przyłożyłem palec i bez wątpienia jest tam te 70 C. jest to strasznie uciążliwe ponieważ gdy uruchomie grę powiedzmy csgo to nie pogram dłużęj niż 20 min bo potem komputer zaczyna wydawac  z siebie piskliwe dzwięki  a temperatura mostka dochodzi do 100C

ps:Przed taką długą  przerwą komputer chodził normalnie a piszczał tylko w tedy jak na dworze było 40 stopni i grałem w bf 3  

  -czy to może miec coś wspólnego z procesorem

-dodam ,że komputer wyciściłem sprężonym powietrzem i wymieniłem pastę na procku

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

No a mostek ma radiator?

 

Jak ma zdjąć, nałożyć nową pastę i sprawdzić, jak dalej problem dołożyć mu wentylator.

 

Lub uszkodzona płyta.

 

Edit:

 

I CPU ma dalej za wysoką temperaturę w stresie, dla niego tak max 60 stopni - dopuszczalną ma max 70.

 

Program Core Temp uruchom do paska, pograj 10 minut i wklej z niego scren.

niema radiatora

No to załóż lub zastosuj wentylator i już.

ale jak mam tam wcisną wentylator przeciez tam jest jakies 8 cm miejsca

A tam… wszystko się da, co nie znaczy, że pomoże - jakiś wentylator 40x40?

 

Ale możliwe, że i płyta padła.

 

Edit:

I to:

CPU ma dalej za wysoką temperaturę w stresie, dla niego tak max 60 stopni - dopuszczalną ma max 70.

 

Program Core Temp uruchom do paska, pograj 10 minut i wklej z niego scren.

Po pierwsze to nie mostek NB tylko procesor i Mostek NB Ci się smaży bo temperatura CPU dochodzi do 86*C pod obciążeniem, a NB do 74*C pod obciążeniem.

 

Po drugie jak masz problem ze sprzętem to napisz dokładnie jaki masz zestaw 1.Płyta główna, 2.Procesor, 3.Chłodzenie na procesorze. Mile widziana jakaś fotka bebechów wewnątrz kompa :slight_smile:

 

Widząc obroty wentylatora CPU na 100% masz chłodzenie BOX ! Zmień na coś mocniejszego i zmień pastę na np. Arctic Cooling MX 2 bo twoja stara pasta już jest pewnie usmażona na plastelinę ( pewnie jakiś silver 500 lub silikon ).

 

Kolejna kwestia: Brak chłodzenia na NB i się grzeje. 74*C na NB to szybka śmierć płyty głównej. Musisz założyć chłodzenie na NB ( są uniwersalne radiatorki AAB NB Cooler 1 lub Primecooler PC-NB1 ). Nie rozumiem jak można używać płyty głównej bez chłodzenia NB. Jak dla mnie jest to nie do pomyślenia. 

 

Wrzuć jakąś fotkę tej frytkownicy, bo dawno czegoś takiego nie widziałem. A podczas serwisowania kompów widziałem już różne futrzane i niekręcące się chłodzenia CPU które wyłączały kompa bo się procesor przegrzewał ;).

 

Jak chcesz to napisz do mnie na PW to zobaczę co się da zrobić z tym sprzętem żeby to miało ręce i nogi.