Wysłałem paczke na allegro a osoba twierdzi że nie dostała

Witam

jakieś dwa miesiace temu wysłałem paczke o wartości 70 zł do osoby

dokładnie to były tam 4 sztuki płyt co stanowiło wartość 60 zł + przesyłka

no i po jakimś miesiacu mi pisze że nie otrzymał paczki chociaż została wysłana bo pisałem na stronie pewnej kto kiedy miał wysłaną paczke (listownie priorytet bez potwierdzenia niestety)

nie mam pewności czy ta osoba mnie nie kłamie że nie otrzymała przesyłki

bo ska moge wiedzieć??

pytałem na poczcie czy moge się dowiedzieć to przy takich “listach” nic nie zrobi

baba straszy mnie policją i sądem jak nie oddam płyt lub pieniędzy

hm… czyli ja robiąc komuś uprzejmość w sprzedaży mam teraz ponieść dodatkowy koszt ?? :expressionless:

przytacza mi się powiedzenie: nie rób nikomu nic dobrego, nie spotka Cie nic złego

jakie ja mam tutaj teraz szanse że nawet jak zgłosi policji to mi mogą hm… no nic nie zrobić, nie mam potwierdzenia ale paczka poszła w świat, co radzicie??

a masz potwierdzenie wysłania?jesli tak zrób fotke i wyślij to jej!

radzimy na przyszłość myśleć, bo wysyłanie paczki bez potwierdzenia nadania jest lekkomyślne bardzo, skąd my mamy wiedzieć, czy faktycznie wysłałeś tę paczkę :stuck_out_tongue:

równie dobrze paczka mogła zagubić się na poczcie, ale ponieważ nie masz potwierdzenia nadania, nie masz podstaw do dociekania tego.

rapduma , chyba chce mieć te płytki za free :smiley:

Może to zgłośic na policję i Cie pozwać, ale kto udowodni, że ona naprawde nie wzieła tej paczki.

bez potwierdzenia ponieważ za drogo by wysyłka wychodziła

tylko dziwne że inni dostali ale ona jak ma 4 to od razu nie dostała ;/

a jak zglosi to co ? :stuck_out_tongue: pójde do sądu? :smiley:

przecież masz potwierdzenie nadania paczki to co się martwisz z twojej strony było wszystko w porządku

rapduma , bedziesz musiał iść :stuck_out_tongue:

więcej ta osoba kasy straci za koszta sprawy niż ta paczka warta

no o to chodzi że nie mam potwierdzeń

sprzedałem 100 płyt

http://rapduma.pl/viewtopic.php?t=8112

tam macie liste kto gdzie i kiedy

ta osoba dostała 24 tzn miała wysłane

a paczki były listownym priorytetem

ja nie mam czasu na sądy :stuck_out_tongue:

Radzę adresatowi poczekać jeszcze trochę. Poczta ostatnio lub strajkować. Jakieś dwa tygodnie temu dostałem kartkę wielkanocną. :smiley:

bo teraz tak

jeśli ona nie dostała plyt to jest stratna

jesli ja jej oddam kase to ja jestem stratny ;p

i to za nic :smiley: bo wysłałem :slight_smile: wina poczta lub w kulki ona leci, tylko jak to z tym sadem czy policją wyglada??

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 18:39 został dopisany post przez rapduma

jeszcze śmieszy mnie sprawa że dzwoniła do mnie hmm “mamusia” syna który rzekomo nie otrzymał paczki, eh to ile on ma lat?? 5 ?? :expressionless:

rapduma , a to nic Ci nie moga zrobić, możesz się odwołać na regulamin Allegro w którym zakazuje się osobom nieletnim w braniu udziału w aukcji :slight_smile:

Łukasz14 to jest dobra myśl :smiley:

sprawdziłem goscia na naszej klasie

skończył w tym roku gimnazjum :slight_smile:

rapduma , tylko nie mów o tym jego matce, że powołasz się na regulamin Allegro. Może powiedzieć, że ona brała udział w tej aukcji :stuck_out_tongue:

no tylko zarejestrowane jest na tego gościa

moge porobić jakieś kopie tego typu screeny itp :wink:

by nie zmienili ;pp

rapduma , wiesz jakby nawet zmienili i byś nie zrobił sreenów, to Allegro napewno będzie miało jakieś kopie zapasowe tych danych :slight_smile:

To masz szczęście. Gościu nie ma nic do gadania. Brał nielegalnie udział w aukcji

Konto na Allegro jest zarejestrowane na matkę, czy na małego (jakie imię jest w adresie)?

Jeśli na małego, to po prostu napisz do administracji Allegro, że jest niepełnoletni i nie przestrzega regulaminu, napisz, że w serwisie www.nasza-klasa.pl jest uczniem gimnazjum.

rapduma , ja miałem podobny przypadek. Sprzedałem 2 marki niemieckie gościowi

i wysłałem listem priorytetowym i po dwóch tygodniach gościu mi zadzwonił, że nie dostał

przesyłki. Musiałem odesłać mu pieniądze 56zł.

Nie wiem czy mnie nie oszukał, czy faktycznie nie dostał przesyłki.

Ale teraz jak coś sprzedaję na Allegro to wysyłam z potwierdzeniem nadania.

To jest koszt 2 zł więcej a tak byłem w plecy 56zł.

Tak więc lepiej te dwa złote więcej zapłacić niż użerać się z niepewnymi klientami.

No i mamy w domu jakby co potwierdzenie nadania przesyłki.

wyslales bez potwierdzenia to sam jestes sobie winny

sprzedaje rozne rzeczy na niemieckim ebay’u i zawsze wysylam przez firme Hermes bo dzieki temu mam papier, ze wyslalem przesylke w tym i tym dniu i moge w kazdej chwili sprawdzic na stronie firmy gdzie przesylka jest w danej chwili i dokladnie wiem kiedy zostala dostarczona