Wysłałem ram do serwisu i kość zaginęła


(pakeroso) #1

Witam! Spotkała mnie dziwna sytuacja. Padła mi jedna z kości ramu OCZ, napisałem do serwisu w Holandii, otrzymałem RMA i wysłałem obie kości w kopercie bąbelkowej. Po kilku dniach odpisał mi gość z serwisu, że w paczce jest tylko jednak kość, a on potrzebuje obu, aby wymienić uszkodzone moduły na nowe.

Łapię się teraz za głowę co mogło się stać z tą kością? Okradła mnie poczta polska czy może gość w holenderskim serwisie? Poczta jest mniej prawdopodobna, bo ubezpieczyłem ten list polecony na 200 zł. Komu mogę udowodnić kradzież?

Normalnie jestem załamany, 4 GB pamięci OCZ to jakieś 400-500 zł. Podejrzewam, że teraz OCZ odeśle mi tą uszkodzoną pamięć, a ta sprawna zaginie :expressionless:

Doradźcie, co mogę zrobić, iść na policję czy może domagać się zapłaty z tytułu ubezpieczenia przesyłki (wydaje mi się to niemożliwe skoro paczka dotarła do adresata)??


#2

Zapytaj gościa z serwisu czy koperta nie wyglądała na otwieraną zanim ją dostał.


(pakeroso) #3

Tak też zrobiłem. Co prawda nie znam angielskiego, ale udało mi się wydukać zdanie typu

Przyszła odpowiedź:

To trochę mało prawdopodobne, żeby zawiniła poczta, bo musieliby przecież otworzyć przesyłkę i przetestować moduły. Tym bardziej, że ubezpieczyłem paczkę. Czyżby mieli już tak zaawansowane metody kradzieży ?


(Karolekc5) #4

Tak to jest jak musisz sam do producenta wysyłać:frowning:

Paczka była zamknięta ??jak czytam kulawo :frowning: i pewnie zaginęła tak kość dobra.

Niby wszystko ok , ale paczka jest wiec poczta się wywiązała, jeśli ją oskarżysz odpowie, że ty wsadziłeś tylko jedna kość ! :frowning:

Z drugiej strony może tez kłamać ten co paczkę otworzył. I tak i tak wydaje się ze jesteś na przegranej, a od poczty odszkodowania nie dostaniesz bo paczka dotarła i nie uszkodzona ?

Wiem to żadna rada :frowning:


(Łukash) #5

pakeroso , powiem Ci że słabo orientuję się w tych sprawach ,jedynie tak sobie myślę ,że jak ubezpieczałeś paczkę to podałeś zawartość paczki ,czyli 2 kości RAM ,i jak ten gość odbierał musiał chyba sprawdzić przy odbiorze przesyłki czy się wszystko zgadza(Czy nie musiał ?) i podpisać się pod tym ,ewentualnie jakiś protokół.


(Bizonzo56) #6

Według mnie jest to wina serwisu chociaż to niewiarygodne żeby serwis łasił sie na sprzet od użytkowników, być może o to chodziło zebyś wysyłal 2 i zakosił wtedy obie, no proboj isc na poczte i sprawe wyjasniac no bo co innego pozostało?? trzymaj sie tego ze paczka zagineła 200 zł to lepsze niż nic


(skrzek) #7

powinni mieć podpis tego co odebrał, więc to takie udawanie głupka :wink:

swoją drogą zastanawiam się, czemu wysyłałeś sprzęt do Holandii... nie łatwiej było do polskiego dystrybutora, bądź sprzedawcy.

Mnie także zdarzało się wysyłać sprzęt na serwis - ale nigdy nie było to na mój koszt :o korzystałem z gwarancji door2door, bez niej zostawiłbym sprzęt tam gdzie kupiłem.


(pakeroso) #8

Ubezpieczając przesyłkę podaje się jej wartość, nie zawartość.

Nie mogę poczcie wcisnąć, że zaginęła, bo to był list polecony i ktoś na pewno go odebrał.

Pamięci wysłałem do Holandii, bo kupiłem je z drugiej ręki z Allegro i tylko OCZ mógł zrealizować w takim przypadku gwarancję wieczystą. Czytałem w necie, że nie robią z tym problemu i tak też zapowiadało się tym razem.


(Łukash) #9

To skąd te 200zł ?

Zdaję mi się ,że niestety zostałeś ofiarą "wałka" i nic nie zrobisz ,bo nigdzie nie jesteś w stanie udowodnić zawartości wysyłanego listu.


(pakeroso) #10

200 zł bo chciałem zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Jak widać dobrze zrobiłem, bo praktycznie można sobie to ubezpieczenie wsadzić...

Aż dziwne, żeby OCZ okradał klientów, chociaż kto wie skoro w takim przypadku są praktycznie bezkarni.

W wolnej chwili skoczę na pocztę i policję zapytam czy cokolwiek da się jeszcze zdziałać. Chociaż szczerze wątpię.


(Łukash) #11

No to Ci jedynie pozostaje ,ale też wątpię że cokolwiek wskórasz ,nie mniej jednak życzę powodzenia.


(pakeroso) #12

Rozmawiałem z babką na poczcie i wszystko wskazuje na to, że okraść mógł mnie tylko gość z OCZ.

Przesyłka z zadeklarowaną zawartością jest oklejona dodatkowymi naklejkami i zabezpieczona kilkoma pieczątkami, dzięki czemu każde jej naruszenie powinno być wyraźnie widoczne i odnotowane przez odziały pocztowe na całym świecie, przez które przechodziła. Dodatkowo odbiorca nie powinien jej przyjąć, jeśli widzi naruszenie (odbiorca twierdzi, że przesyłka była OK).

Sprawa wygląda więc tak:

  • muszę zgłosić reklamację na poczcie i czekać na odpowiedź odmowną (będę miał dowód dostarczenia przesyłki)

  • poczekać aż OCZ odeśle mi moją pamięć i najlepiej jak dołączy starą kopertę

  • zgłosić kradzież na policji, która spróbuje prześledzić tor paczki

Ehhh :expressionless:


(Tomek Matz) #13

No niezły wałek. Co byś nie zrobił tamten gość z serwisu będzie twierdził, że dostał tylko jedną kość. Gdybyś tylko mógł udowodnić, że wysłałeś dokładnie dwie kości. Tutaj wychodzi słabość poczty. Jest podatna na oszustów. No ale spróbuj powalczyć o swoje. Pomysł z pójściem na policję nie jest głupi. Kto wie, może się okaże, że nie jesteś pierwszy. Koniecznie daj znać na forum jak cała sprawa się zakończy (choćby i to miało być za miesiąc :P).


(sla17) #14

Bym nie darował, próbowałbym na policji czy coś, potem na jakiś forach itp. :wink:

Pomysłów żadnych nie mam, jedynie co mogę zrobić to życzyć Ci, aby wszystko się dobrze skończyło :slight_smile:

BTW : kiedyś listonosz wyciągnął, siostra z francji przysłała kilkudolarowy, znaleziony banknot, zapakowała tak, ze wyglądało to na coś cennego (grube, było zawinięte w chusteczkę) - koperta przyszła pusta :wink: W sumie naiwniak na poczcie natrudził się, żeby otworzyć kopertę, napalił się a tu pach, kilka dolców :wink: Nie zgłaszałem bo stwierdziłem, że nie ma się bić o kilka złotych.


(Karolekc5) #15

No właśnie, Policja zapewne pomyśli tak samo i uzna to coś ala za niska szkodliwość społeczną.

Niby wszystko ok i powinno być na nasza korzyść, a tu krew człowieka zalewa! !!

Na policji dobrze by było jak byś miał świadka, że wkładałeś do paczki 2 Kości


(olmeca) #16

Za bardzo bym nie wierzył poczcie, że paczka byłą cała i nic z niej nie zginęło. Pamiętaj, że teoretycznie ten który wyciągał jedną z kości z paczki mógł mieć dostęp do tych markowych taśm zabezpieczających i stempelków. Trzeba było odżałować więcej pieniędzy i pchnąć kurierem - wała by nie było.


(Marchelmx) #17

@olmeca - to już z lekka przesadna teoria spiskowa. Jak dla mnie to wygląda to tak, że w serwisie stwierdzili, że skoro wysłał kolega bezpośrednio tzn. że nie za bardzo ma gdzie ją oddać do serwisu i wymyślili całą historyjkę - serwisy za granicą nie są nic a nic lepsze niz nasze rodzime. Pójście na policję moim zdaniem też niewiele wniesie - bo rozumiem,że kolega kupując na allegr z ''drugiej ręki'' nie posiada żadnego dowodu zakupu - czyli automatycznie nie ma żadnego potwierdzenie, co wysyłał.

Otwieranie paczek na poczcie i wyciąganie jednej kości - brzmi to dzisiaj nazbyt fantastycznie - ja rozumiem, żeby to było kilkanaście lat temu. ale nie dzisiaj. Poza tym, jeżeli faktycznie ktoś otwierałby - to wziąłby obie :). Jak już brać to całość a nie rozdrabniać się :wink:.