Wysłany komp->allegro i problem

Witam.

Sprzedałem kompa na allegro z monitorem.

Wysłałem wczoraj komputer, dzisiaj koleś dostał kompa, i podobno monitor nie działa ;/

On teraz domaga się albo zwrotu kasy za monitor, albo nie wiem co …

I co teraz mam robić w takiej sytuacji ?

Korzystałem z firmy kurierskiej masterlink, a monitor sam działał przed wysyłką !!

Niech przetestuje monitor na innym kabli i karcie graficznej.

Sprzedałeś monitor jako sprawny, więc napisz że za szkody w trakcie transportu nie odpowiadasz

Powiedz to firmie wysylkowej … jezeli oni w zaden sposob niezareaguja to dogadaj sie ze sprzedawca … niech ci odesle monitor a ty mu kase i wtedy zobaczysz czy dziala czy nie. ( jak by cos przy nim grzebal to bedziesz widzial napewno ;/ )

Wsumie w takiej sytuacji jestes bezradny ;/

Pytanie czy zaznaczył to prędzej, że nie odpowiada, np w aukcji. Drugie pytanie, czy przesyłka ubezpieczona, bo zapewne firma kurierska w swoim statucie (czy jak to tam nazwać) ma zapisane że nie odpowiada za uszkodzenia związane z transportem.

Najlepszym rozwiązaniem jest, żeby facet posłał Ci monitor a jeżeli faktycznie nie będzie działał, wówczas zwrócisz mu kasę.

No i jak to widzisz ?

Ja miałem i wysłałem sprawny spzęt , a teraz po czymś takim nie będę miał ani sprzętu, ani kasy ? :?

Niech Ci odeśle na swój koszt. Jeśli na serio jest niesprawny, zwracasz mu $ za monitor+koszt wysyłki, a ty zatrzymujesz do siebie uszkodzony crt.

A skoro będzie działał, odsyłasz mu dopiero jak wpłaci Ci pieniądze na przesyłkę.

Czy plombowałeś obudowę monitora? Dobrym pomysłem jest robienie to nawet zwykłym kawałkiem papieru, ludzie niby uszkadzają monitor (odlutują jeden kabelek) i żądają kasy.

No własnie nie pląbowałem monitora ;/

Twój błąd. Na przyszłość będziesz wiedział.

Powiedz mu, żeby odesłał na swój koszt kurierem.

Sprawdź monitor i zastosuj się do mojego poprzedniego postu.

Pozdrawiam.