Wyslij do -> adres maila

pod prawym przyciskiem kryje sie opcja wyslij do…, czy isnieje mozlowsc zeby zrobic odrau w tym menu wyslij do-> adres maila?

zeby bylo szybciej :slight_smile: jest mozliwosc wyslij do -> adresat poczty ale mi chodzi odrazu zeby kokretnego wpisac tam

z gory dziekuje za odpowiedz

Wątpie, żeby było to mozliwe.

Ale przecież nawet jak dasz wyślij do i otworzy Ci się okno wiadomosci gdzie trzeba wpisać adres e-mail, to wystarczy wpisać jedną litere np.nazwiska osoby do której chcemy napisać i odrazu zostanie wprowadzony jej mail.

Warunkiem jest, aby osoba ta była wpisana do książki adresowej.

Da się zrobić… :slight_smile:

Tworzysz plik o treści:

start mailto:user@srv.pl

gdzie user@srv.pl to adres mail :wink: …zapisujesz go jako np. mailtouser.batTeraz do tego pliku tworzysz sobie skrót z wybraną ikonką i dowolną nazwą …i przenosisz go do katalogu: W systemach serii 9x: C:\Windows\SendToW systemach NT,XP,2K,…: C:\Documents and Settings\XXXXX\SendTo, gdzie XXXXX, to nazwa twojego konta 8) btw Możesz też nadać określony temat wiadomości:

start mailto:user@srv.pl?subject=Temat

…i dodatkowo wysłać kopie na określony adres:

start mailto:user@srv.pl?subject=Temat&cc=kopia@srv.pl

wielkie dzieki za odpowiedz:))

Post. 2

troszke sie pospieszylem;) wysylac wysyla tylko nie zalacza pliku a w sumie o to mi chodzilo:) zeby jak klikam na jakims pliku to wysylal go do kogos odrazu:) jest na to sposob?

chyba nie ma :frowning: trzeba by może było jakoś zmodyfikować ten plik Adresat poczty.MAPIMail co jest w folderze SendTo ale niewiem chyba nic z tego

Sorki, przegapiłem to… :oops:

Właściwie sprawe powinno załatwić dodanie parametru &attachment=“ścieżka do pliku”, może coś z “%1” ? pojęcia już nie mam, aż taki dobry w batach nie jestem :?

Może dało by się to zrealizowac w postaci skryptu .vbs :wink:

lub wyskrobać jakiś soft, który by coś takiego realizował…

…nic, narazie należy przyjąć, że to niewykonalne :?

A jak klikniemy na plik prawym klawiszem i damy “wyślij do” to przecież plik jest automatycznie załączany.

ale chodzi o to żeby wysyłało automatycznie do danej osoby, bez pytania o adres