Wysoka temp. GeForce 7600GT


(piotrun 1) #1

Witam

Mam kartę graficzną GF 7600GT a dokładniej to Gigabyte GeForce 7600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-Express.

Temperatura tej karty to 55-60 stopni, podczas gry czyli w stresie dochodzi nawet do 80 stopni . I teraz mam pytanie czy aby nie jest ona a duża .

Pytam bo nie mogę nigdzie znaleść jaka jest maksymalnie dopuszczalna temperatura tej karty.

Proszę o pomoc.


(system) #2

domyślam się że twoja karta ma pasywne chłodzenie :-), prawdopodobnie to normalne na tej karcie, jedyne co możesz uczynić to zmienić zestaw chłodzący, ewentualnie samem spróbować domontować jakiś wiatrak na tym pasywnym chłodzeniu - innej rady nie ma


(Byku 15) #3

Jak na pasywne chłodzenie to nie jest zle - zwłaszcza w tej karcie. Jak napisał sympatico dołóz wiatrak na radiator lub zadbaj o przepływ powietrza


(piotrekplay) #4

mógłbyś pokazać tą kartę (zdjęcie, link z jakiegoś sklepu)? Może zdejmij chłodzenie i nałóż nową pastę. Jak nie pomoże to zmieniaj chłodzenie za 70zł można kupić bardzo wydajne chłodzenie:

http://allegro.pl/item191436951__nowy_e ... i_fv_.html

(da radę schłodzić max wykręconego geforce 8600)


(piotrun 1) #5

http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty ... 256mb.aspx

czy do niej można założyć to chłodzenie


(Byku 15) #6

http://allegro.pl/item190903666__revolt ... wosc_.html

To mozna. Tamto raczej tez, ale nie pisze, że można. Chociaż na 8600GT wejdzie, a też nie ma napisane.


(piotrekplay) #7

chłodzenie pasywne i to dosyć słabe... i raczej nie uda Ci się wetknąć tam wentylatora... pozostaje zmiana chłodzenia a na tym co podałem mógłbyś nieźle wykręcić kartę grafiki :wink:


(Kosmate) #8

Ewentualnie wsadzić z tyłu obudowy wiatrak który dmuchałby na grafę. Ja mam na pasywie 7600GS i tylko w Most Wanted dochodzi mi do 80. Temperatura choć trochę wysoka, nie powinna uszkodzić karty :wink:


(JNJN) #9

Gdzieś około 125 stopni.

Raczej max temperatura robocza to około 75 stopni,ale jak ma karta chłodzenie pasywne to może być temperatura wyższa.

Ewentualnie zastosuj dodatkowy nadmuch na chłodzenie karty i ważne aby była dobra wentylacja budy.


(Angel1122) #10

Od biedy można by spróbować zamontoważ chociaż jakiś wentylator 6x6 albo 8x8, jak by sie dało zamontować to napewno temperatura by spadła znacznie.

Oczywiście jak możesz wydać trochę więcej to kup http://www.allegro.pl/item189961852__ev ... _w_wa.html :slight_smile:


(system) #11

Zmiana chlodzenia w tej karcie z tym chlodzeniem mija sie z celem,wystarczy dodac wiatrak 80x80 @5V + zapinki plastikowe to momentalnie temp. spadna do normalnego poziomu.

Poprostu strata pieniedzy na wymiane chlodzenia.


(Mafioz09) #12

Mam dokładnie ten sam model grafy i w stresie temperatura bez wentyla w budzie a buda zamknięta jest 55-60 stopni a w pokoju mam 20-22 stopnie. Teraz bude mam otwartą to temperatura jak nic nierobie to jest 44-46 stopni. Na chwile przyłożyłem wentylator 80x80mm do radiatora tego w środku taki pomarańczowy kolor temperatura spadła do 33 stopni. Ale ty masz zbyt wysokoą temperature, chłodzenia na grafie nie zmieniaj tylko wentylator dołuż, możesz zdjąć radiator i zmienić paste, i powiedz jeszcze czy w budzie masz jakąś wentylacje...

Czasem nie kręciłeś tej grafy?


(piotrun 1) #13

Karty nie podkręcałem bo nie potrafie a wentylacje to mam słabą jedyne wiatraki jakie mam to ten na procku i w zasilaczu, ale wentylacje budy szybko zrobię tylko powiedz mi jak założyć ten wiatrak żeby chłodził tą kartę bo ja zupełnie nie mam pojęcia.


(Kosmate) #14

A masz w obudowie wyjście na wentyl centralnie na przeciwko karty? Tam wsadź wiatrak i po bólu.


(Mafioz09) #15

możesz przywiązać sznurkami jak ja wentylator na procku, albo przykleić to jakimśklejem do radiatora, ale najlepiej kupić jakieś śrubki i to przykrecić, tylko że radiator się porysuje przez śrubki. Przyczep wentylator 80x80 na ten pomarańczowy radiator na grafie.

Wentylator kup sobie ten:

http://allegro.pl/item192688371_arctic_ ... db_fv.html

jak masz kase i możesz wydać to kup od razu 3. Oczywiście jak masz miejsce w obudowie z przodu i z tyłu na wentylator 80x80 zobacz i daj znać.

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 17:50

Ps możesz także na bocznym panelu obudowy wywiercić dziury na wentyl 80x80. ale musisz także wywiercić więcej tych dziur tak aby wentylator dał rade zasysać powietrze, bo jak ich nie wywiercisz to wentylator będzie się kręćić ale powietrza nie będzie zazysać. Wiesz oco mi chodzi?


(piotrun 1) #16

Z przodu budy nie mam miejsca na wiatrak natomiast z tyłu jest i tam powędruje wentylator żeby wyciągał gorące powietrze . Z boku obudowy jest możliwość zamontowania wiatraka , otworki już są tylko trzeba wywiercić otwory na przykręcenie wentylatorka.


(Mafioz09) #17

Noto kup 2 te wentyle które podałem ci w linku jeden zamontuj z tyłu a drugi tam z boku. Ale te otworki z boku budy masz nad grafą? czy gdzieś nad prockiem?


(piotrun 1) #18

Idealnie nad grafą .

jutro spróbuje kupić te wentylatorki i je zamontować .

Dzięki za pomoc

:piwo: :piwo: :piwo:


(Mafioz09) #19

Jak już kupisz daj znać i powiedz ile temperatura się obniżyła.