Wysoka temp. MCP

Witam.

Dziś pojawił się problem z blue screen-ami na moim kompie więc sprawdziłem temperatury w evereście (zwykle monitoruje speedfanem) i temperatury są raczej ok. z wyjątkiem tego MCP (nie mam pojęcia co to jest ) .

Czy to może mieć związek z niedawną zmianą pamięci ? Wcześniej miałem 1G kingston 677mhz i zamieniłem ja na 2x1G OCZ 800mhz cl4 ?

Raport z everesta

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F v7+ (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Nazwa płyty głównej Asus M2N-MX

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury:

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 40 °C (104 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 40 °C (104 °F)

MCP 68 °C (154 °F)

GPU Diode 56 °C (133 °F)

Seagate ST3320620AS 37 °C (99 °F)

Wentylatory:

Procesor 3096 RPM

Obudowa 1085 RPM

Tak, MCP to pamięć. Dokładnie Memory Multi-Chip Packages (MCP). Więc samo przez siebie mówi, że zmiana temp. i blue screen powodują nowe kości RAM.

Temperatury wszystkich podzespołów razem z pamięcią są ok

trzeba kupić nowy wentylator/radiator i umieścić niedaleko RAMu/na ramie :slight_smile:

Trochę mnie to niepokoi bo kości są fabrycznie z radiatorami i przez tydzień nic takiego nie miało miejsca a komp chodzi 24h/7

Nie wiem czy to pomoże ale zmieniłem cl z 4 na 5 i troszkę zmniejszyłem fsb

edit:

niestety temp. utrzymuje się na poziomie 68 stopni a pamięci miały być zaprojektowane specjalnie do OC a tu nawet na niższych parametrach pracują niestabilnie.

Czy takie coś może być podstawą do reklamacji ?

czyli to jest b.dziwne bo cos się schrzaniło że się tak grzeją-zobacz w Menedżerze Zadań, jakie masz wykorzystanie RAM. Jeżeli duże to może to jest od tego ale to bardzo, bardzo mało prawdopodobne.

Jak są na gwarancji, to nie gorączkuj się, tylko idź, i powiedz co się dzieje, że od tygodnia komputer jest niestabilny itd. i wysoka temp. RAM jest i oni powinni bez problemu przyjąć na gwarancję :slight_smile:

Zobacz jeszcze temp. w BIOSIE-programy mogą przekłamywać…