Wysoka temp. na CPU nawet po zmianach chłodzenia

kurzyk tak myślałem że coś mam nie halo i nie wierzyłem opiniom przedmówców że wszystko jest ok, bo czytałem że właśnie na AMD 64 temperatura powinna być niska.

Tylko powiedz jak :slight_smile:

Wchodzę do BIOSU:

Power

Hardware monitor

Vcore Voltage (dlaczego jest VCORE? w CPU-Z pokazuje CORE VOLTAGE)

No i pokazane jest napięcie, który cały czas się zmienia jednak nie mam do wyboru innego.

Jest tylko opcja Ignored Włączyłem ją.

W windzie temperatury bez zmian i napięcie również.

Moja płyta główna to ASUS A8V-E SE

Bios:

132hx0.png

Zasilacz mam jakiś słaby tracera, był w komplecie z obudową. Jutro mogę cyknąć fotki jak będzie potrzeba.

V oltage CORE

Czasami żeby odblokować niektóre funkcje trzeba odblokować jakąś inną. Kombinować i tyle.

Akurat w spoczynku masz normalną niską temperaturę, w stresie trochę wysoka temperatura a jak dotykasz radiator w stresie to jest zimny czy ciepły ??

Zmień pastę na Arctic Silver 5, Arctic Cooling MX-2 lub Zalman ZM-STG1

Zasilacz z czarnej listy, podaje złej jakości prąd do podzespołów, brak zabezpieczeń jak się zjara to spali inne podzespoły, zawyżona moc na naklejce.

Do wymiany na Modecom MC/Amacrox Warrior z tanich to Delta lub Fortron.

Zimny, wylatujące powietrze z obudowy także.

Jak jest zimny to znaczy że programy przekłamują, przy 51 stopniach radiator powinien być ciepły.

Scorpio a powiedz mi co z tą napięciem na procesorze?

Jak je zmienić?

nunek odpal Orthosa na godzinę(lub inny program mocno obciążający procesor), monitoruj temperaturę i dotknij radiatora czy jest gorący(w czasie trwania testu). Jeżeli jest letni to procesor ma do 40 stopni, zaś kiedy jest gorący to jego temperatura przekracza 50 stopni. Co do napięcia to ile pokazuje ci BIOS? Aby zmienić napięcie przejdź do zakładki “Advanced” potem wybierasz “JumperFree Configuration” i odnajdź opcję “CPU Vcore offset”. W opcji “CPU Vcore offset” teraz chyba masz ustawione +160mA, przestaw to na 0mA.