Wysoka temp. na CPU nawet po zmianach chłodzenia

Oto mój procesor:

57236394al1.png

A oto moje temperatury jakie mam za każdym razem bez stresu:

57733888xm8.png

Martwi mnie oczywiście temp. na CPU. Mam standardowe chłodzenie od AMD.

Oto jakie zmiany przeprowadziłem:

-dodałem wiatrak pobierający zimne powietrze z zewnątrz 80 mm

-wiatrak 120 mm wypychający powietrze ciepłe na zewnątrz

Obydwa są bardzo dobrej jakości, poprawianie zamontowane.

Dzięki temu zbiłem temperaturę o około 10 stopni.

Oto schemacik robiony na szybko, jak to wszystko u mnie wygląda:

89939456pr0.png

W środku budy jest czysto, brak kurzu, poplątanych kabli itp.

Jest bardzo dobry przepływ powietrza.

Obudowa stoi w dobrym, miejscu ma czym oddychać.

No i dlaczego na CPU mam tak wysoką temperaturę bez stresu skoro na tym procesorze powinna mieć 20 parę stopni?

Powietrze wypychane na zewnątrz jest zimne. Nawet bardzo. Zdecydowanie poniżej temperatury pokojowej.

Radiator od CPU również jest zimny w dotyku.

Na boxowym chłodzeniu to normalna temperatura nie wiem w czym problem…wymień na jakieś firmowe, kup dobra pastę wtedy może będzie 2x stopni…

U mnie dla porównania przy e4300@2,7@1500rmp przy boxowym chłodzeniu temperatura wynosi 30-37 stopni w zależności od programu.Tez mam dwa dodatkowe wiatraki w budzie.Ile tego procka już masz ?

nunek 37 stopni dla tego procesora to jest normalna a nie wysoka, chcesz 20 stopni kup chłodzenie wodne, jak radiator jest zimny to nie ma czym się martwić.

Hym. Sam nie wiem co o tym mam myśleć, wydaje mi się ze nie jest to normalna temperatura dla tego CPU.

Gdzieś kiedyś czytałem ze 20 parę stopni to norma… a ja mam parwie 40.

Poszekam zaraz i podeśle potwierdzenie moich słów.

a ja mam na boxowym AMD Seprone 2500+ temp. w 41-43 natomiast w stresie dochodzi do 50 prawie :wink: i jakoś żyje…nie przesadzaj troche

20 parę stopni to pokazuje program który przekłamuje, mi programy pokazują 15 stopni na boxowym chłodzeniu a tak na prawdę jest 35 stopni, programy często przekłamują jeśli chodzi o temperatury.

20 pare to ja mam normalnie w pokoju a nie na pracujących urządzeniach :shock:

temperatura jak na AMD absolutnie w porządku.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 15:47

Zgadza się bo dziwne żebyś miał chłodniejsze podzespoły niż temp w pokoju, no chyba że trzymasz kompa na dworze :lol: :stuck_out_tongue:

Dobra wierze :slight_smile:

A powiedzcie jaką polecacie pastę i co od chłodzenia tak do 160 zł właśnie na mojego AMDka.

Socket 939.

Najlepiej coś baaardzo cichego. Myślę o jakimś radiatorze. Czy jednak warto może warto jakiś wiatrak?

Ja polecam pastę Arctic Silver 5 lub Zalman ZM-STG1

Scorpio właśnie o Zalmanie ZM-STG1 też myślałem :wink: Wykorzystam przy okazji ją sobie w Xboxie.

A co z chłodzeniem CPU :slight_smile: ?

Z tanich Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite

Z droższych Pentagram Freezone HP-120 AlCu Lite

ja przy c2d e6300 bez kręcenia mam od 40-45 st. C w idle oczywiście a na rdzeniach odpowiednio 51 i 54 st. C. Żeby procek miał 20 st. C to hmmm azot raczej by podołał :smiley: Pozdrawiam

Azot?

Piszesz głupoty, a nawet nie wiesz jaką ma on temperature

Odświeżam temat.

Trochę zmartwiły mnie temperatury w stresie:

132sj5.png

Również w normie czy za wysokie :roll: ?

Nie wierz wskazaniom speedfana bo to pic na wodę.

bartek46op to co proponujesz ?

Everest Ultimate Edition

Temperatura jest identyczna ;]

nunek dlaczego twój procesor ma napięcie 1,56V! Zmień w BIOSie napięcie na 1,4! Mam ten procesor tylko mój jest podkręcony i na napięciu 1,375 ma temperaturę 31 stopni w Idlle. Zmień pastę termoprzewodzącą na nową.

To samo tyczy się tego programu

Temperaturę sprawdź miernikiem do mierzenia temperatur lub w biosie.