Wysoka temp. na płycie głownej

Witam. W piątek zacząłem używać nowo zakupionego komputera
-Procesor Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB, BOX
-Płyta główna Asus H110M-K, H110, DualDDR4-2133,
-Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125)
-Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)
-Pamięć Kingston HyperX FURY 4GB DDR4 2133MHz CL14
-Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W (SPC132)
-Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 750Ti OC 2GB DDR5 (128 bit) 2x HDMI, 2x DVI (GV-N75TOC-2GI)
I zauważyłem że odczyty w programach od pomiaru temperatury są dość dziwne, w biosie płyta główna ma poniżej 30* i dotykałem podzespołów i wszystko jest ciepłe nic nie parzy. Czy jest się czym martwić ?

Miałem to samo ze swoją płytą główną firmy ASUS kiedy posiadałem Desktopa, serwis wymienił mi uszkodzony model MOBO na inny z tej samej serii.
Wygląda to na uszkodzony czujnik ITE PCH na płycie głównej, który monitoruje temperaturę na MOBO.
Jeżeli masz jeszcze na gwarancji płytę główną to wyślij urządzenie do serwisu.

Temperatura wskazywana przez czujniki na MOBO jest po prostu błędna. CPU mają własne czujniki temperatury.

Pozdrawiam.

hmmm to oznacza ze płyta ogólnie się nie grzeje tylko czujnik temperatury jest uszkodzony tak ? czy da się z tym żyć ? bo nie chce wypinać całego sprzętu i odsyłać, a gwarancja jest jeszcze kilka lat bo kupowałem w ten piątek na morele. A co dokladnie dotknąć palcem żeby ewentualnie sprawdzić “ręcznie” czy coś się nie smaży ?

Płyta się grzeje :stuck_out_tongue_winking_eye: tylko nie wiesz obecnie jaka jest RZECZYWISTA temperatura czujnika PCH (od chipsetu). Normalna temperatura to około 40 - 50 stopni. Możesz problem zignorować, albo wysłać na gwarancję. Z tym, że jak nie wyślesz na gwarancję, a po okresie gwarancyjnym w Windowsie zaczną się pojawiać BSOD to znaczy, że problem leżał nie tylko w czujniku. Twoja wola.

BTW http://automatykab2b.pl/technika/5328-pomiar-temperatury-z-wykorzystaniem-promieniowania-podczerwonego

ok dzięki za odpowiedz :slight_smile:

A tam… temperatury OK, a Speedfan pokazuje bzdety.