Wysoka temp procesora

Co moze wywołac tak wysoką temp procka (54*C) Kupiłem go w wersji box(ATHLON 3500+) więc była na niej pasta i powinno byc dobrze. Co to moze byc. Temp. odczytałem w biosie wiec raczej nie ma mowy o pomyłce.

Temp. tak jeszcze w normie(stres)

Przeczyść wszsytkie wiatraki.

Jeśli nie pomoże to zdejmij obudowę, nowa pasta, nowe chłodzenie(70zł)

Ile czasu masz procesor? Pasta musi się wygrzać i dopiero po kilkunastu godiznach pracy nabiera sprawności. Ile masz ten procesor? Porządek w obudowie dopilnowany? Z jaką prędkościa chodzi wentyl?

Własnie to nie jest stres. w Everescie nie pokazuje mi temp procka tylko pokazuje mi AUX (niewiem co to jest), ale ma podobną temp jak procek więc moze czujniki sie poplątały. Jesli Aux to temp procka to w stresie to ok 58*. Jesli nie to nie mam jak sprawdzic. Bude mam otwartą cały czas i wentylatorki mają dobrze. Jest to cool ‘n’ quiet wiec chodzi w tym momencie 1820RPM. Proc zarówno jak i płyta ma 1 tydzien

Przede wszystkim zamknij obudowę. Nic bardziej mylnego niz przekonanie że otwarta obudowa lepiej chłodzi podzespoły. Tak na prawdę zaburza obieg powietrza i skutek jest odwrotny do zamierzonego.

Jeśli chodzi o Everesta to coś pomyliłeś chyba. W zakładce czujnik pokazuje przecież opis wszystkich wykrytych czujników temperatury ja mam w kolejności:1 Płyta główna -25st 2. Procesor- 43st 3. Aux (karta graficzna)-32st 4 Dysk nr 1 (tu nazwa) -30st 5. Dysk nr 2 (tu nazwa) -33st

Tu jeszcze inaczej mam bo karta graficzna to całkiem oddzielna rzecz. U mnie w 2 kolejnosci jest AUX (czyli moze procek) a ponizej karta graficzna. Może zapodam:

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Aux 49 °C (120 °F)

Procesor graficzny 47 °C (117 °F)

WDC WD800JB 42 °C (108 °F)

WDC WD1600JB 38 °C (104 °F)

W przypadku tanich obudów jednak pomaga. Przy konstukcjach zaawanosowanych, renomowanych producentów masz racje.

Spawacz wejdź i sprawdź temperatury w BIOS.

Nie jestem pewien czy mogę się z tobą zgodzić. Co prawda mam teraz firmówkę Chiefteca wielką jak lodówka lecz wcześniej miałem jakiegoś taniego Modecoma i też wydawało mi się że najlepsze rozwiązanie to zdjąć boczek i to nie była prawda co wytłumaczyli mi ludzie na centrumxp.pl

Spawacz Niektóre płyty główne też przekłamują odczyty. Ustaw sobie w Biosie aby ostrzegał cię o przekroczeniu 65st na procku i wyłączał komputer po przekroczeniu 75st i zapomnij o problemie.No chyba że zacznie ci wyłączać zbyt często

Spróbuj w BIOSie znaleźć informacje o temperaturze procesora. Dział PC Health albo może być też coś z Temperature. Zależy od BIOSu.

W biosie pokazuje mi 44 tak samo jak w everescie czyli spadło az o 10* a w stresie ma maks. 58*. Ale nadal duzo

Masz z tyłu obudowy jakiś wentylator, który wyciąga ciepłe powietrze z obudowy ?

Dla Athlonów max temp 65*C (ale mój wytrzymał 83*C)

Zmień pastę na Arctica Silver 5 (15 zł), jak masz możliwość reg obrotów w biosie to ustaw że np po przekroczeniu 55*C wentyl ma wiać na max.

Jest ustawione ze powyzej 70* ale mam Cool n quiet

nie mam:/

Chyba bede musiał posmarowac go

Wyłącz Cool n Quiet. Będzie głośniej ale za to spadnie temperatura proca

Co do wentylatora to by się przydał, bo dzięki emu temperatura wewnątrz obudowy spadnie.

Zmierz sobie odległość między otworami na wkręty w miejscu na wentylator z tyłu obudowy. Jak ci wyjdzie 8x8 cm to kup sobie taki:

http://allegro.pl/item155413400_wentylator_do_obudow_80x80x20_gwar_nowy_w_wa_.html

a jak 12x12 cm to taki:

http://allegro.pl/item158334631_wentylator_coolerspirit_120x120x25_mm_3pin_nowe.html