Wysoka temp. procesora


(Djsilvero) #1

Witam.Od 2 miesięcy komputer mi się wyłącza przy graniu w Bad Company 2.Nie wiem jak to jest przy innych grach bo nie gram ale przy tej tak się dzieje.

Komputer jest czysty wysprzątany, nowa pasta założona na procesor, wyjęty z szafki, obudowy zdjęte z komputera.

A mimo to mam temp.wysokie

0d02402875f8f125.jpg

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+

2GB Ram

GeForce 8500GT

Windows 7

Komputer się wyłącza po 10-15min gry.

Tutaj pokazałem temp. gdy grałem jakieś 10min.

Będę wdzięczny za pomoc


(kliszka) #2

Masz bardzo wysoką temperaturę procesora..- tutaj upatrywałbym przyczyny wyłączania się komputera. Jakie masz chłodzenie procesora ? ( podejrzewam ,że jest to boxowe chłodzenie ) Proponuję wymienić na inne - np - http://www.agito.pl/chlodzenie/zalman-c ... 393:194078 , http://www.gral.pl/preview/Arctic_Cooli ... ev_20.html , http://www.gral.pl/preview/Cooler_Maste ... et_86.html


(Djsilvero) #3

A czy płyta główna nie ma tez wysokiej temp. ? doradzono mi kupić wentylator do obudowy ale nie wiem czy to coś da dobrego.Czy faktycznie kupic to co kolega podal wyzej.

Mam boxowe tak.


(Lukaszk 89) #4

Went do obudowy poprawia cyrkulację w obudowie, więc jeśli masz zdjęte boki to myślę że nie ma sensu.Kup jakieś porządne chłodzenie na proca.

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza.


(Golden Finger) #5

silverlimp , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.


(Djsilvero) #6

Zasilacz FEEL - 350ATX 335W


(Tomaszzz89) #7

Wg mnie przyczyną może być źle nałożona pasta termoprzewodząca. Sam mam chłodzenie Arctic Cooling i nie dokładne rozprowadzenie pasty spowodowało podobne temperatury. Z ciekawości założyłem boxowy radiator i problem zniknał-około 60 st w stresie. Dałem tylko na procesor pastę w ilości ziarnka grochu, bo czym radiatorem docisnąłem.

Nie mówię, że nie warto zmieniać chłodzenia, bo na pewno kilka jak nie kilkanaście stopni może pójść w dół, ale nic z tego jeśli pasta nie będzie dobrze rozłożona.

Aby mieć pewność, że z chłodzeniem jest wszystko ok dotknij radiatora przy procesorze w trakcie tych wysokich temperatur. Jeśli nie będzie zbyt gorący to znaczy, że coś nie tak.


(kliszka) #8

co do zasilacza - na Twoim miejscu zmieniłbym go jak najszybciej , dam Ci linki z propozycjami ( a co zrobisz ,wybór należy do Ciebie )- tańsza ( co nie znaczy ,ze gorsza ) - http://www.agito.pl/zasilacze/modecom-c ... -1001:,300 , droższa - http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-modxs ... -1001:,300 ... i jeszcze jedna - http://www.agito.pl/zasilacze/tagan-tg4 ... -1001:,300


(Djsilvero) #9

Okazalo sie ze temp. byla OK tylko cos tam naciskalo pod procesorem.Dzieki za pomoc :slight_smile: