Wysoka temp. procka i niskie napięcia

(Kkamlot) #1

Witam

Mam ostatnio problem z temp. procesora, bez stresu trzyma stabilne 80-85 stopni co i tak wydaje się dużo, w stresie potrafi skoczyć nawet do 110-115 stopni, to już chyba za dużo, procek to Intel Pentium 4 3.0 GHz, daje logi z speed fana

b0a80cd9ad630653m.jpg

Wydaje mi się że napięcie rdzenia też jakieś takie niskie, czasem komp podczas startu dosłownie 4 sek po naciśnięciu przycisku POWER potrafi się wyłączyć... Czy to wina zasilacza ? Jak już się włączy to chodzi bez wyłączania. Wiem że trzeba wyczyścić kompa w środku odkurzyć radiator itp co już zrobiłem i dać nową paste ktorą dzisiaj kupie, ale dlaczego to napięcie jest tak niskie i ewentualnie co zrobić żeby obniżyć temp. procka, bo jak się nagrzeje to naprawde łapie ostre muły, trzeba poczekać 3-4 minuty aż ostygnie do tych 80 st i wtedy można na nim normalnie pracować.

Pzdr

(Dawid Czernek) #2

Jaki zasilacz? Podaj więcej informacji o komputerze.

(system) #3

Ja stawiam że zasilacz Ci pada

(Ramek2) #4

Kolega wyżej może mieć rację, ale jeśli jest to Pentium IV Prescott to napiecie są dobre ale jesli to Northwood to za niskie. Moim zdaniem masz Northwooda i pada ci zasilacz. Podaj dokłaną konfiguracje komputera

(Kkamlot) #5

aaaxk.th.jpg

zasilacz da się jakoś sprawdzić z systemu czy trzeba patrzyć na nim ?

aha i mam Prescotta