Wysoka temp. procka i niskie napięcia

Witam

Mam ostatnio problem z temp. procesora, bez stresu trzyma stabilne 80-85 stopni co i tak wydaje się dużo, w stresie potrafi skoczyć nawet do 110-115 stopni, to już chyba za dużo, procek to Intel Pentium 4 3.0 GHz, daje logi z speed fana

b0a80cd9ad630653m.jpg

Wydaje mi się że napięcie rdzenia też jakieś takie niskie, czasem komp podczas startu dosłownie 4 sek po naciśnięciu przycisku POWER potrafi się wyłączyć… Czy to wina zasilacza ? Jak już się włączy to chodzi bez wyłączania. Wiem że trzeba wyczyścić kompa w środku odkurzyć radiator itp co już zrobiłem i dać nową paste ktorą dzisiaj kupie, ale dlaczego to napięcie jest tak niskie i ewentualnie co zrobić żeby obniżyć temp. procka, bo jak się nagrzeje to naprawde łapie ostre muły, trzeba poczekać 3-4 minuty aż ostygnie do tych 80 st i wtedy można na nim normalnie pracować.

Pzdr

Jaki zasilacz? Podaj więcej informacji o komputerze.

Ja stawiam że zasilacz Ci pada

Kolega wyżej może mieć rację, ale jeśli jest to Pentium IV Prescott to napiecie są dobre ale jesli to Northwood to za niskie. Moim zdaniem masz Northwooda i pada ci zasilacz. Podaj dokłaną konfiguracje komputera

aaaxk.th.jpg

zasilacz da się jakoś sprawdzić z systemu czy trzeba patrzyć na nim ?

aha i mam Prescotta