Wysoka temp. procka

Witam.Moj kolezka zainstalowal mi na laptopie programik rmclock,mowil ze fajny ze pokazuje temperature taktowanie procka i takie tam.Cos w tym programie pogrzebal ze temperatura procka w wynosi normalnie 55-58 stopni a w czasie kiedy gram w gre dochodzi do 85 stopni i lapek wylacza sie.Dodam jeszcze ze wiatrak na procku niedlugo chyba mi odleci.Teraz pyt. co moj kolezka namieszal???

lepszym rozwiązaniem jest NHC

do pobrania tutaj

http://www.pbus-167.com/

ustaw go w tryb Dynamic Switching , zagraj i zobacz czy bedzie się wyłączał

musisz sie go spytać co ustawiał? może coś z taktowaniem procesora? kartę graficzną podkręcał?

Nie mam pojecia co on poprzestawial bo nie mam z nim kontaktu.Wyjechal na wakacje.Zainstalowalem program NHC tylko ze on nie pokazuje mi temperatury procka.

a co pokazuje w zakładce Status? jaki to model laptopa?

W statusie pokazuje 0 stopni.A laptop to HP Pavilion dv8387ea.

CPU temp 0*C?

a CPU Clock i CPU Load?

spróbuj zagrać jak masz ustawione na Dynamic Switching i daj znać jakie efekty będą

CPU Clock 0d 798MHz do 2200MHz a CPU Load 15% do 30% ciagle skacza te dwie wartosci.A wiatrak ciagle chce “wyskoczyc” z obudowy.

nawet gdy nie jest obciążony?

Tak.Widocznie procek dalej sie grzeje tylko ze NHC nie pokazuje temperatury procka.Temperature dyskow owszem ale nie procka.Wlaczylem na chwile rm clocka i pokazuje 70 stopni.A mam wlaczone skypa gg i emula.

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 20:12

Czy jest mozliwosc powrotu do ustawien standartowych procka?Nie wiem moze cos jak reset procka?Nie znam sie na tym ale ten pajac cos mi poprezestawial!!

spytaj się go co robił, ja ostatnio miałem problem z temperaturą, sięgała 90 stopni, pomocny okazał się odkurzacz :slight_smile: