Wysoka temp

Witam ,

jednak stalo sie to czego sie domyslalem :frowning:

Po zamontowaniu zasilacza Tagan 420 W niestety temperatura wzrosla troche …;/

Podejzewam ,ze wina jest to ,ze ma on duzo kabli co zmiejsza przeplyw powietrza …(moja obudowa jest dosc mala …)

No i oczywiscie wieksza moc …

Powiedzcie mi jak moge troche zbic ta temperature ?

Tylko prosze bez takich typu ‘‘otwoz bude’’ bo to niewchodzi w gre …chce zachowac estetyczny wyglad :lol:

ale czego temp ? CPU, GPU, Mosfetów ? :?

Temp plyty glownej i dysku twardego …procesor standart.

To może podaj tą temperature :stuck_out_tongue:

weź domontuj w środku wentylatorki ja u siebie z tyłu turbinke podczepiłem i temperatura w środku spadła średnio o 5-7 stopni (na płycie na procu - wszędzie)

czym masz podlaczony hdd i cd rom jesli tasma zmien na okragle kable

mam takim dlugim i plaskim czyms :lol:

Ale niewiem czy to jest tasma :lol:

Wiem ,ze temperatura ja za wysoka …dysk juz wczesniej sie grzal …wiec skok mnie niezdziwil …ale potrafi juz w max obciazeniu podejsc do 50 C …

Plyta glowna tak wacha sie 48/49 ale to wszystko w stresie.

(ale barracudy sie ta grzeja …)

Witam, a powiec jeszcze czy wchodzą w gre jakies dodatkowe wentyle czy niezabardzo ??

Moze byc …ale niedrogie i tylko z tego sklepu …

tak wyglada okragly kabel

clp103fx.th.jpg

pytam tylko czy o hałas nie bedzie przeszkadzał :wink: wentyl kosztuje od 10-15zł (zwykły wentyl 80x80) pod 12v

tylko teraz tak… gdzie masz zamontowany dysk tzn w górnej częsci, środkowej czy dolnej ??

jesli masz jak to podłącz dysk na samym dole tak jak narysowałem tu:

qmp27lp.th.jpg

chyba ze nie masz tam miejsca do przymocowania go, bo nie wszystkie obudowy mają :frowning:

ale jesli ma to rzuć go tam i tam (z przodu obudowy, na dole) powinno byc miejsce na podłączenie wentyla który by wdmuchiwał zimne powietrze i tym samym ochładzał twój dysk, (wentyl musiałbys tam podłączyc) i temp dysku zmalałaby :wink: a dodatkowo temp w środku kompa tez by poszła w dół

dlaczego tylko z tego sklepu ?

poszukaj jakichś turbinek około 2200RPM(obrotów na minute) są super ciche( ja swojej nie słyszę) i wydajne(temperatura rzeczywiście spadła) moja turbinka jest firmy coll master polecam

Po co ma z Polski sprowadzać :?

nie chodzi mi o sprowadzanie ale o inne sklepy niekoniecznie Polskie