Wysoka temparatura AUX, co robić?

Witam, wczoraj zabrałem się za czyszczenie komputera, po około 2-miesięcznej wymianie podzespołów, nowa pasta pod procesor, obudowa każdy kącik wyczyszczony, radiatory, wentylatory przesmarowałem itd… Dziś sobie zaintalowałem speedfan’a i sprawdziłem temperatury, wyniki daje poniżej i pytam co to jest AUX (z tego co mi wiadomo to wejście do jack 3.5mm, ale chyba to nie to :lol: ), dlaczego jest taka wysoka temparatura AUX (skacze do 140):

OXhpq.jpg

Dane komputera:

Procesor: AMD Phenom II X4 960T Black Edition, Socket AM3 (2 rdzenie odblokowane, razem 6)

Pamięć RAM: HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2

Karta graficzna: MSI Ati Radeon R5770-PMD1G

Karta dźwiękowa: Zintegrowana

Dysk twardy: ST3160815AS (149 GB)

Płyta główna: ASRock 970 Extreme4

Obudowa: RAIDMAX SAGITTA (3 wentyle)

Temperatury sprawdzamy w biosie. Pewnie nie masz dodatkowego czujnika i soft wariuje :slight_smile:

hmm… ale na płycie głównej? Czego go brakuję?

Po 2 miesiącach wymieniasz pastę na procesorze? :o

Temperatura AUX jest niezdefiniowana. Może to być odczyt z CPU, GPU, MoBo jak i zasilacza. Co by to jednak nie było, nie ma sensu kierować się tą temperaturą ponieważ nie jest ona do końca wiarygodna. Niejednokrotnie widziałem temperaturę z tego czujnika o wartości grubo ponad 100*C na minusie. Dzieje się tak gdy czujnik nie jest w użyciu. Samo oprogramowanie może mieć problemy z odczytem z tego czujnika

Jeszcze jedno pytanko temperatury w stresie przy ustawionej grafice na max jakości w panelu i w grze, dobrze to wygląda?(wył aux’a)

EVImS.jpg

Zależy jak długo pc’t działa w tym stresie. Po paru godzinach sprawdź jak bd podobne jest ok :slight_smile:

Dla GPU taka temp nie jest jeszcze straszna, można się martwić jak przebije 90 st.

Dobra podejrzewam że aux wskazuje temperature na chipsecie/ mostku polnocym, twierdze tak bo jest to dosyc mocno nagrzane

Mostek zawsze jest najbardziej nagrzany, a wskaźnikiem jest MCP dla mostka

Co to jest numer 1. też się tak mocno nagrzewa jak 2. czyli mostek polnocny, 3. ma niska temperature i nie wiem tez co to? Mam problemy z usb 3.0 i zastanawiam sie nad gwarancja czy nie wyslac, mam bluescreeny po odpieciu z usb 3.0 modemu jezeli chce podpiac front usb na usb 3.0 to nie dziala…

x4ayW.jpg