Wysoka tempeatura TMPIN2, jak ją obniżyć?

(Floydzik1) #1

Mam problem z temperaturą TMPIN2, gdzieś przeczytałem, że to mostek północny (chyba). Grzeje się to bez stresu do 80C. Czy to nie za wysoka temperatura, a jeśli tak to jak mogę ją obniżyć?

12627254293422983586_thumb.jpg

Mój sprzęt to:

AMD Athlon II X2 245

Radeon HD4670

Gigabyte MA770-US3

2Gb RAM

Huntkey Green Power 550w

(Jjoasz) #2

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1466980

znaczy, pomacaj NB czy nie parzy 8)

(kosti1) #3

tojest temperatura mostka północnego nic z nią nie zrobisz ja mam to samo i nic sie niedzieje

(Floydzik1) #4

Nie wiem…sprawdziłem ręką temperature NB jak i SB, wydaje mi się, że jednak program przekłamuje i to nieźle.

NB miał podobną temp do SB (troche wyższą, ale nie zbyt duża róznica)

([i]DAEMON) #5

Też tak myślałem ale nie zdążyłem napisać :slight_smile:

Sprawdź jeszcze innym programem np. SpeedFan, CPU-Z, AIDA.

(Floydzik1) #6

Zmierzyłem temp. speedfanem i pokazuje mi ten sam wynik SIWa

34728999923700336645_thumb.jpg

Sam już nie wiem co mam o tym myśleć.

([i]DAEMON) #7

Sry trochę mój błąd bo speedfan, cpu-z wykorzystują ten sam sterownik do poglądu informacji tego typu.

Co do temperatury - napewno tyle nie masz ponieważ dawno by już wyskoczył BSOD aby ulec awarii sprzętu, programy diagnozujące mylą się co do temperatury. Może to być spowodowane chociażby podkręceniem procesora.

(Doctorek1988) #8

Jeśli sprawdzałeś mostki i cię nie oparzyły to znaczy że 80 nie mają. Po prostu błąd przy odczytywaniu temperatury lub uszkodzona czujka. Jeśli masz miernik elektroniczny z pomiarem temperatury to możesz nim sprawdzić. Jeśli będzie powyżej 50 to możesz się martwić, jeśli nie to możesz spać spokojnie.

(Floydzik1) #9

Dzięki za odpowiedzi, chyba nic się nie dzieje komputer chodzi płynnie bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam