Wysoka tempeatura TMPIN2, jak ją obniżyć?

Mam problem z temperaturą TMPIN2, gdzieś przeczytałem, że to mostek północny (chyba). Grzeje się to bez stresu do 80C. Czy to nie za wysoka temperatura, a jeśli tak to jak mogę ją obniżyć?

12627254293422983586_thumb.jpg

Mój sprzęt to:

AMD Athlon II X2 245

Radeon HD4670

Gigabyte MA770-US3

2Gb RAM

Huntkey Green Power 550w

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1466980

znaczy, pomacaj NB czy nie parzy 8)

tojest temperatura mostka północnego nic z nią nie zrobisz ja mam to samo i nic sie niedzieje

Nie wiem…sprawdziłem ręką temperature NB jak i SB, wydaje mi się, że jednak program przekłamuje i to nieźle.

NB miał podobną temp do SB (troche wyższą, ale nie zbyt duża róznica)

Też tak myślałem ale nie zdążyłem napisać :slight_smile:

Sprawdź jeszcze innym programem np. SpeedFan, CPU-Z, AIDA.

Zmierzyłem temp. speedfanem i pokazuje mi ten sam wynik SIWa

34728999923700336645_thumb.jpg

Sam już nie wiem co mam o tym myśleć.

Sry trochę mój błąd bo speedfan, cpu-z wykorzystują ten sam sterownik do poglądu informacji tego typu.

Co do temperatury - napewno tyle nie masz ponieważ dawno by już wyskoczył BSOD aby ulec awarii sprzętu, programy diagnozujące mylą się co do temperatury. Może to być spowodowane chociażby podkręceniem procesora.

Jeśli sprawdzałeś mostki i cię nie oparzyły to znaczy że 80 nie mają. Po prostu błąd przy odczytywaniu temperatury lub uszkodzona czujka. Jeśli masz miernik elektroniczny z pomiarem temperatury to możesz nim sprawdzić. Jeśli będzie powyżej 50 to możesz się martwić, jeśli nie to możesz spać spokojnie.

Dzięki za odpowiedzi, chyba nic się nie dzieje komputer chodzi płynnie bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam